2014 Dalībnieki

Skatīt vairāk...

BMW S 1000 R

Ja runājam par Bavārijas rūpnīcas vienu no moto jaunumiem, tad līdz šim agresivitāti nezinošais moto segmenta vācu ražotajs ir sācis izplesties tieši ātru un agresīvu motociklu nišā. Tāda ir arī sporta motocikla ielas versija BMW S 1000 R. Lai saglabātu šī braucamrīka ekspluatācijas izdevumus un saglabātu tā ilgmūžību, vācieši ir samazinājusi dzinēja forsāžas parametrus. Ja augšas ir nogrieztas, tad treknais speķītis parādījies pie 7500 apgriezieniem minūtē. Pieaudzis arī griezes moments par 10 Nm.

4 cilindru rindas dzinējs ir adaptēts no RR sporta motocikla, taču pielāgots specifiski R modeļa vajadzībām. Rezultātā iegūtais lineāras griezes moments visā apgrieziena diapazonā, un tas dod vieglu paātrinājuma sajūtu.

Dzinējs attīsta 118 kW (160 Zs) pie 11 000 apgr./min. Tā maksimālais griezes moments ir 112 Nm pie 9250 apgr./min.

Motocikla režīmi dod iespēju braukt sportiski vai arī ar kontrolētu jaudu režīmā „Rain”. To nodrošina ar izlīdzinātu degvielas droseles reakciju. ABS un ASC sistēma ir pieskaņota slapja asfalta īpatnībām. Pro režīms ir domāts kā papildus aprīkojums tiem, kuri meklē galējās tehnikas iespējas robežas. Režīms Pro R pieskaņots ektremālam braukšanas veidam. Loģiski - tas paredzēts lietošanai trasē.

Arī dizains motociklam ir kā tāda agresīva haizivs ar spāres seju. Jāsaka, ka ļoti daudz kas saglabāts no sporta moto versijas- gan amortizācija un piekare kopumā, gan sēdpozīcija. Lai arī uz švītīgās astītes rotājas beņķītis otram braucējam, es neriskētu tur sēdēt vairāk par 2 km.

Jāsaka, ka elektro papildinājumi BMW S 1000 R motociklam ir iespējami pēc pilnas programmas. Tāpat kā tā vecākajam, sportiskajam brālim. Iespējams regulēt stabilizācijas sistēmu, piedzīt dzinēju atbilstoši vajadzībām. ABS bremzes var pielāgot sacīkstēm. Tad, ja vēl Jums paliek pāri kāds eiro, papildus varat pasūtīt vilkmes kontroli, elektriski regulējamu piekari, ātrās transmisijas pārslēgšanas sistēmu, sauktu par quick – shifter.

Motocikls ir adresēts cilvēkam, kuram patīk sacīkšu izjūtas, bet kurš tuvākajā laikā nebrauks trasē. Spēkrats dod iespēju labi paātrināties ikdienas plūsmā, biežāk tikties ar Valsts Ceļu policijas pārstāvjiem vai atrasties uz ceļa dižā vientulībā. Diez vai kāds no draugiem spēj Jūs panākt. Protams, ja vien nebraucat ar sporta motociklu. Ar BMW S 1000 R - šādu mačo braucamo - kā īpašnieku redzu vīrieti vecumā no 25 līdz 35 gadiem, kuram mājās glabājas vismaz dažas godalgas no šosejas sacīkšu trekiem. Vai arī tie ir adrenalīnu mīloši brokeri , kuri ik mirkli mīl riskēt gan ar savu, gan svešu naudu.

BMW S 1000 R modelis braukšanas parocīguma un bremzēšanas ziņā ir tikpat labs kā BMW RR superbaiks. Un joprojām tas būs labāks, nekā Jūsu braukšanas prasme. Aprīkots ar izcilām riepām, jau no rūpnīcas ar Pirelli Diabolo Rosso Corsa riepām. Un protams leģendārām Brembo bremzēm.

Par vadības aprīkojumu - ir iespējama pilna pretizslīdēšanas iekārta, apsildāmi stūres rokturi, LED indikatori, regulājama piekare. No somām gan mēs uz bākas varam piekabināt vien mazu mugursomu. Tas arī viss.

BMW S 1000 R motocikla svars ir 207 kg, degvielas ietilpība ir 17,5 l. Cena ap 13 000 eiro, kas nav ne daudz, ne maz, bet ļoti adekvāta šāda tipa braucamajam, ko rotā zilais propellerītis ar uzrakstu BMW.

Arnis Blodons

08.05.2014

Ne visi fano par "KTM" enduro

foto: Rolands Tjarve

Par to, ka konkursā “Latvijas gada motocikls 2014″ uzvarēja “KTM 1190 Adventure”, jau ziņojām. Tiesa, daudzi cienījami žūrijas locekļi par gada motociklu atzina citus, pat kardināli cita tipa braucamos. Kāpēc?

Bet vispirms dosim vārdu žūrijas padomes priekšsēdētājam Oskaram Irbītim, lai raksturotu gan uzvarētāju, gan pēdējās vietas ieguvēju triciklu “CAN-AM Spyder RT”, kuru neviens neievēlēja pirmajā piecniekā un kas arī tehniskajā vērtējumā savāca vismazāk punktu.

Oskars Irbītis (tieslietu eksperts, pats brauc ar ielas “Honda” motociklu): “”KTM 1190 Adventure” ir austriešu pamatīgumā taisīts darba zirgs, kas piemērots visiem ceļiem un visiem laika apstākļiem. Kvalitatīvi un tehniski labi izstrādāts, jo nāk no sporta motociklu ražotāja. Citu firmu jaunajiem braucamajiem nereti gadās atsaukumi tehnisku nepilnību dēļ, bet par “KTM” to nedzird. No izturības un piemērotības viedokļa tas varētu būt Latvijas gada motocikls, bet diemžēl cenas dēļ tas nekļūs populārs. Tāpēc pats balsoju par ko piezemētāku: ielas “Honda NC750XD” moci.

“CAN-AM Spyder RT” tricikls ir kaut kas starp klasisko motociklu un klasisko auto, arī vadāmība tāda, tāpēc žūrijai tas neiepatikās. Divi riteņi priekšā, viens aizmugurē. Sākumā sajūta, ka neturas uz ceļa. Pēc būtības ar to jābrauc kā ar sniega motociklu. Uz grants seguma var ļaut izslīdēt aizmugures ritenim un gūt baudu no vadāmas sānslīdes. Pozitīvākais: vari braukt uzvalkā un ar daudz mantām. Diemžēl Latvijas ap­stākļos pilsētā nevar gūt motocikla priekšrocības tricikla platuma dēļ, ārpus pilsētām labi ceļi ir īsi, bet uz sliktiem savācas daudz bedru, jo tricikls iet pa trijām sliedēm.”

Uģis Spēlmanis (motoinstruktors, brauc ar “Harley-Davidson”): “Nobalsoju par ielas motociklu “MV AGUSTA Brutale 800 Dragster” vairāku iemeslu dēļ. Acij tīkams un atšķirīgs dizains. Dinamisks un jaudīgs. Un ērti sēdēt, kas ir diezgan daudz tāda tipa motociklam. Jaunu cilvēku braucamais. Ja man nebūtu vairāk par 30 gadiem, es tādu ņemtu un skraidītu pa ielām.”

Nils Freivalds (Latvijas Motosporta federācijas pārstāvis, brauc ar “Harley-Davidson”): “Es personīgi ar “KTM” enduro motociklu braukt negribu: nepatīk stāvus sēdēt. Man vajadzīgs garo ceļu braukšanai nepieciešamais komforts. Tāpēc mana izvēle bija “Harley-Davidson FLHTCU Electra Glide Ultra Classic”. Liels kuģis, kura dzinēja grieze uztaisīta tā, ka tas ceļas no jebkura ātruma. Man bijuši arī japāņu moči: tie klab un brakšķ, šis klusi aiziet. Jā, cena liela, bet lietotiem hārļiem tā vienmēr ir patīkama.”

Ģirts Timrots (žurnālists, brauc ar “Honda” krosa motociklu): “Izvēlējos ielas motociklu “BMW S 1000 R”. Kaut kā mums sakrita frekvences. Labs paātrinājums, ārkārtīgi precīzs instruments: kā plakanknaibles par 30 eiro iepretim kādām par diviem eiro. Tehnoloģiski pilnīgs. Pilsētā ļoti labs, žēl tikai, ka nav automātiskās ātrumkārbas. Ikdienā varbūt nav pats parocīgākais, pa zemes ceļiem vispār labāk nebraukt, bet mūsdienās motocikls jau nav praktisks braucamais. Tās ir emocijas un sajūtas.”

Anrijs Anspoks (portāla “Motopower” īpašnieks, brauc ar “KTM” enduro): “Tehnoloģiski “BMW” ir priekšā visiem. Jā, nav automātiskās ātruma kārbas, taču – vai vajag? Piederu pie tiem, kas uzskata, ka mocim jābūt ar ātruma kloķi, redzamu un dzirdamu izpūtēju un citām lietām, kas raksturo kārtīgu motociklu. Mana izvēle uz tūrisma “BMW R 1200 RT” krita arī tāpēc, ka novērtēju inženieru spēju uztaisīt divu cilindru “Boxer” tipa 125 zirgspēku dzinēju bez vibrācijas, tas daudz neatpaliek no lielā brāļa “BMW K 1600 GT”, kam seši cilindri rindā. Toties mazāks un lētāks.”

Ģirts Vilnis (motoinstruktors, brauc ar “Honda” enduro): “Mans favorīts enduro motocikls “BMW F 800 GS Adventure” vadāmības ziņā ir līdzīgs uzvarētājam “KTM”, bet manam augumam – 196 centimetri – atbilstošāks un ērtāks. Citi runā par emocijām, bet man svarīgāks fiziskais aspekts, jo sezonā ar motociklu daudz nobraucu, tas ir arī mans darbs. Kā jebkurš enduro motocikls piemērots Latvijas apstākļiem. Labi, ka var atslēgt visas elektroniskās palīgierīces un ļauties dabiskai braukšanai.”

Es pats braucu ar “Honda” enduro – nobalsoju par lielāko un spožāko: tūrisma motociklu “BMW K 1600 GT”. Tie laikam ir dzīves laikā iegūtie kompleksi. Pēc 50 kubikcentimetru mopēda “Verhovina”, 350 kubikcentimetru “Jawas”, 400 kubikcentimetru “Kawasaki KLE” iespiest starp kājām automašīnas dzinēju (1600 kubikcentimetri, seši cilindri) uz diviem riteņiem ir neaprakstāma bauda. Plus ērtības un komforts, tajā skaitā gaitas komforts. Skaņa kā klusinātai lidmašīnai. Gribētos gan priekšā lielāku riteni, lai labāk varētu izņemt Latvijas bedres. Tā aizrāvos, ka par piemērotību Latvijas apstākļiem aizmirsu. Sanāca tāds brīvdienu piedzīvojums. Ikdienā: atpakaļ uz enduro! Vai tā ir “KTM”, “Honda”, “Yamaha” vai kāda cita marka, tas jau ir patikšanas un naudas jautājums.

publicēts: www.la.lv

Lasīt vairāk...

23.07.2014

Noteikti Latvijas gada labākie moči!

15.07.2014

Latvijas gada motocikls: “KTM 1190 Adventure”

foto: Artis Drēziņš

Noslēdzies Latvijā pirmais motociklu konkurss.

Manuprāt, konkursa "Latvijas gada motocikls 2014″ beigu rezultāti ir gan gaidīti, gan pārsteidzoši.

Gaidīti, jo uzvarēja Latvijas dažādajiem ceļiem vispiemērotākā motocikla tipa – enduro – pārstāvis.

Gaidīti, ka savā starpā ar enduro motocikliem konkurēja ielu un sporta motocikli, kas Latvijā ir populāri un žūrijas locekļu iecienīti braucamie.

Gaidīti, ka līderos nebija tūrisma un paaugstināta komforta braucamie, kas tehniski ir virsotnes, taču tradīciju un lielās cenas dēļ Latvijā ir mazskaitlīgi.

Pārsteidza, ka "Harley-Davidson" motocikli, kas ir vairāku vērtētāju iecienītākā marka, ieguva tikai 13., 20. un 22. vietu, kaut gan pirms konkursa rezultātu pasludināšanas mēļoja, ka savējie iebalsos savējos… Lai arī šobrīd "Harley-Davidson" gluži vairs nav braucamie ar moskviča tehnoloģijām, kurus pārdod par BMW cenu, piemēram, "FLHTCU Electra Glide Ultra Classic" personīgi iedevu 5. vietu, jo tas man likās komforta augstākā klase, savējie tomēr pievīla.

Pārsteidza sporta tipa "MV Agusta Dragster 800″ 2. vieta, jo nesaprotu, kur un kā Latvijā to var lietderīgi izmantot.

Pārsteidza, ka žūrijas atzinību neieguva "Honda" motocikli ar lielisko automātisko pārnesumu kārbu, kas personiski man ļoti patika. Izskanēja pat versija: motocikli ar automātu ir motokapi…

Par to, ko par konkursa rezultātiem un Latvijas jauno motociklu pasauli domā citi žūrijas locekļi, kādu citu reizi. Vien piebildīšu, ka atsevišķās nominācijās par gada tūrisma motociklu atzina "BMW K1600GT", piedzīvojumu – "BMW R 1200 GS Adventure", paaugstināta komforta – "Honda CTX 1300″, sporta – "MV Agusta F4 1000″, ielas – "BMW S 1000 R".

Publicēts: www.la.lv

Lasīt vairāk...

15.07.2014

Ziņas 2014