2021 Dalībnieki

Skatīt vairāk...

Konkurss Latvijas Gada motocikls atgriežas ar dubultspēku (+VIDEO)

iauto.lv


TV Autoziņas speciāli iAuto | 29.maijs 2021 8:12
Līdztekus velosipēdiem un sporta inventāram arī motocikli ir tie, ko Covid laikā pērk nevis mazāk, bet vairāk. Tāpēc ir labi, ka šogad atkal var notikt Latvijas Gada motocikla konkurss, ko pērn nācās izlaist. Savā ziņā šī pauze pat ir bijusi veselīga, jo motociklu tirgotāji paspējuši tikt pie pavisam jauniem modeļiem.

Testa braucienam pieteiktā tehnika ir raibu raibā - no konkursa vēsturē pirmā elektromotocikla līdz retrostila cruīzeriem un čoperiem. Lai jauda un hroms nesagrozītu prātu, izstrādāti īpaši vērtēšanas kritēriji. Vairāk skaties TV Auto ziņu sižetā.

Lasīt vairāk...

31.05.2021

Auto ziņas: kurš būs Latvijas gada motocikls


29. maijā 08:24 Jauns.lv

Līdztekus velosipēdiem un sporta inventāram arī motocikli ir tie, ko Covid laikā pērk nevis mazāk, bet vairāk. Tāpēc ir labi, ka šogad atkal var notikt Latvijas Gada motocikla konkurss, ko pērn nācās izlaist. Savā ziņā šī pauze pat ir bijusi veselīga, jo motociklu tirgotāji paspējuši tikt pie pavisam jauniem modeļiem.

“Ir tas, ko es saucu par Latvijas standartu, motocikli, kas piemēroti, lai brauktu ne pa labiem ceļiem. Mūsu valsts ceļi ir tādi, kādi tie ir, un šajā segmentā katram ir ko parādīt,” stāsta Arnis Blodons, Latvijas Gada motocikls izveidotājs.

Braukšanas apstākļi izskaidro arī tā saukto piedzīvojumu motociklu augošo popularitāti - tie gluži vienkārši nebaidās no bedrēm. Tomēr aug arī pieprasījums pēc parastiem ielas motocikliem.

“Faktiski ir tā - tie cilvēki, kas dzīvo pilsētās, viņiem vajag transportlīdzekli. Šobrīd ļoti populāri ir no 500 līdz 800 ccm, kas izskatās tā kā bērni zīmē - rāmis, riteņi, bāka, stūre.”

Šai koncepcijai ir milzīgs pluss - pieejama cena.

“Automobiļi ir aizgājuši tajā virzienā, ka es par 10 algām nopirkt nevaru. Ar motocikliem ir tā, ka, ja tu strādā un darba maksā normālu algu, tad par desmit algām tu vari nopirkt normālu motociklu!” apgalvo Blodons.

Testa braucienam pieteiktā tehnika biju raibu raibā - no konkursa vēsturē pirmā elektromotocikla līdz retrostila kruīzeriem un čoperiem. Lai jauda un hroms nesagrozītu prātu, izstrādāti īpaši vērtēšanas kritēriji.

“Kopumā esam izveidojuši vērtēšana sistēmu tā, lai katram motociklam būtu iespēja sevi parādīt. Ir speciāla veidlapa kur no mīnus pieci līdz plus pieci katrs žūrijas dalībnieks var iedot savu vērtējumu par dinamiku, par drošību.Tīri tehnisks darbs izvērtēt kā katrs motocikls darbojas,” stāsta Oskars Irbītis, Latvijas Gada motocikls tehniskais direktors.

Tas izlīdzina iespējas starp 125 kubikcentimetru motociklu un 2,5 litru "raķeti".

“Arī paskatoties uz žūrijas sastāvu tas ir nolasīts sākot ar sportistiem un beidzot ar amatieriem. Tātad ikviens atradīs sev piemērotāko ekspertu, uz kā viedokļa balstīties. Jāsaka uzreiz, ka vērtē ne pēc cenas un jaudas. Žūrijas uzdevums ir izvērtēt, kurš motocikls Latvijas apstākļos būs tas piemērotākais.”

Pirms diviem gadiem Gada motocikla tituls tika piešķirts Ducati Diavel. Ņemot vērā visu iepriekš teikto, šo monstru grūti nosaukt par izcili piemērotu Latvijas apstākļiem....

“Tas noteikti nebūs garlaicīgs motocikls, tas būs interesants. Arī līdzšinējie konkursa uzvarētāji ir bijuši interesanti, un atšķirībā no automobiļa, kur mēs vairāk vērtējam praktisko daļu, viens no galvenajiem kritērijiem ir, cik daudz prieka sniedz konkrētais braucamrīks,” tā Irbītis.

Nu tad pajautāsim, kas sagādā prieku žūrijas biedriem!

Uģis Spēlmanis: “man bija divi, ko es gribu redzēt - "indiānis" un BMW.”

Jānis Vanks: “ visdrīzākais, tas būtu Ducati. Neesmu pārliecināts, ka varētu sadzīvot katru dienu. Tas mocis neļauj atslābināties nevienu mirkli. Tas kā viņš stūrējas, bremzējas un vadās ir kolosāli.”

Latvijas Gada motocikla fināls, ja situācija ļaus, ieplānots jau 27. jūnijā, un atcerieties, ka ikviens drīkst piedalīties Tautas balsojumā.

Lasīt vairāk...

31.05.2021

Jaunākie Latvijas tirgū pieejamie motocikli sacenšas par "Latvijas gada motocikls 2021" titulu

22. maijā 11:36 Jauns.lv

Pēc tukšā 2020. gada ar jaunu enerģiju un ambīcijām atgriežas konkurss “Latvijas gada motocikls”. Pēdējais gads ir piespiedis daudzus cilvēkus mainīt savus ieradumus.

Ballītes, stāvgrūdām pilni koncerti un ceļojumi ir kaut kur paplēnējuši atmiņā. Daudzi steidz paplašināt dzīves telpu, pārceļoties uz laukiem, citi no sabiedriskā transporta pārsēžas uz kaut ko ar diviem riteņiem. Šeit parādās arī motocikls kā ļoti individuāls transporta līdzeklis!

Motocikls ir parocīgs pilsētā un relaksējošs garos izbraucienos, tāpēc to arvien biežāk izvēlas par ikdienas braucamo,vai brīvdienu hobiju. Lai uzturētu popularitāti ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē, motociklu ražotāji cenšas nemitīgi tehniski pilnveidot un vizuāli noslīpēt jau populāros modeļus, kā arī radīt kādu pārsteidzošu jaunu konceptu.

Šī ir septītā reize, kad žūrija, kas daļēji sastāv no jomas profesionāļiem un daļēji no medijiem, testē un izvērtē jaunākos motociklus, kas nopērkami Latvijā. Par testu norises vietu tika izvēlēta Biķernieku sporta bāzes trase.

Tā kā 2020 gadā ierobežojumu dēļ visi pasākumi tika atcelti un arī šajā nozarē nominācijas netika pasniegtas, šogad ir iespēja vērtēt labākos moto dīleru piedāvājumus pēdējos divos gados.

Jāatzīst, moto ražotāji nav snauduši un piedāvā tādus iespaidīga stila modeļus kruīzerus kā "BMW R 18", "BMW R 1250 RT", "INDIAN Challenger Dark Horse" un "TRIUMPH Rocket3 R". Latvijā Ļoti populāro enduro motociklu klāstu papildina "TRIUMPH Tiger 900 Rally Pro", "MASH X-Ride Classic 650CC" un "KTM Adventure "modeļi. Savukārt ātrie suerbaiki ir "BMW S 1000 R" un "DUCATI StreetFighter V4 S". Sarakstu turpina arī citi dažāda stila motocikli, starp kuriem ir sentimentāla septiņdesmito gadu "JAWA" dizaina kopija ar 4 taktu motoru un elektromotocikls "CAKE Kalk&".

Protams, visi motocikli, kas ir ļoti atšķirīgi un piemēroti dažādiem braukšanas stiliem, nav ietilpināmi vienā kategorijā. Galvenā balva vairāk ir tituls motociklam, kas spējis pārsteigt un sajūsmināt žūriju kopējā vērtējumā. Lai atšķirtu un sadalītu motociklus pēc to nozīmes, tie ir sadalīti kategorijās, kurās tiks izvēlēti labākie. Lūk “Latvijas gada motocikls 2021” konkursa dalībnieki un to kategorijas:

1. Ielas motocikli
- BMW S 1000 R
- CAKE Kalk&
- DUCATI StreetFighter V4 S
- FB Mondial Flat Track 125 cm3 Black stripes
- HONDA Forza 350 (NSS350)
- HONDA NC750X DCT
- HONDA Rebel CMX1100 DCT
- JAWA 300 CL
- MASH X-RIDE Classic 650CC
- TRIUMPH Trident 660

2. Klasiskie motocikli
- BMW R 18
- FB MONDIAL FLAT TRACK 125CC BLACK BLACK STRIPES
- JAWA 300 CL
- MASH X-Ride Classic 650CC

3. Piedzivojumu motocikli
- FB MONDIAL FLAT TRACK 125CC BLACK BLACK STRIPES
- HONDA NC750X DCT
- KTM 1290 Suepr Adventure R
- KTM 890 Adventure R
- MASH X-Ride Classic 650CC
- TRIUMPH Tiger 900 Rally Pro

4. Lielie Turisma motocikli
- BMW R 1250 RT
- BMW R 18
- INDIAN Challenger Dark Horse
- TRIUMPH Rocket3 R

5. Viens pret vienu
Power bike: BMW R 18 vs Triumph Rocket3 R
Superbike: DUCATI StreetFighter V4 S vs BMW S 1000 R
Klasika: JAWA 300 CL vs MASH X-Ride Classic 650CC
Choper: BMW R 18 vs HONDA Rebel CMX1100 DCT

Lasīt vairāk...

31.05.2021

Ziņas 2021