2021 Dalībnieki

Skatīt vairāk...

Pēc gada kovidpauzes atkal startē konkurss “Latvijas Gada motocikls”


Konkursa organizators Oskars Irbītis – nopietns vīrs novērtē nopietnu motociklu “BMW R 18”.
Foto: Artis Drēziņš

www.la.lv

Artis Drēziņš
21:00, 25. maijs 2021
Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Pēc gada kovidpauzes un apmulsuma pagājušajā vasarā tagad, ievērojot visas epidemioloģiskās prasības, ierindā atgriezies konkurss “Latvijas Gada motocikls”.

Lai kā mums arī šajā laikā gājis, cilvēki turpina pārvietoties, tajā skaitā ar motocikliem. Nav precīzu pētījumu, bet ir sajūtas, ka pat vairāk nekā agrāk: jo motocikls ir iespēja izrauties no mājsēdes, dīkstāves un citādām situācijām, ko uzspiedis kovids. Atsevišķi motociklu ražotāji pat nespējot piegādāt visus motociklus, ko ļaudis pieprasa. Ka tikai laika apstākļi mums atļautu cilvēcīgi izbaudīt motoprieku.

Šogad konkursā piedalās 18 visdažādākie motocikli: no mazlitrāžas, nedaudz virs 100 kubikcentimetru braucamā, līdz pat 2,5 litru dzinēja – kādus vairs sen neliek pat normālās automašīnās – apveltītas “raķetes”. Tāpat atšķirībā no autotirgus, kur modē nākuši un dominē krosoveri, mototirgus saglabā veidu un stilu dažādību. Jo motobraukšana modernā Rietumu pasaulē nav dzīves nepieciešamība, bet stils. Un stili mēdz būt dažādi.

Pat elektrība, kas automobiļos jau konkurē ar iekšdedzes dzinējiem, motociklos izskatās jocīgi. Konkursā ir arī viens elektriskais motocikls – “Cake Kalk&”, bet tas jūtas kā iemaldījies puika starp nopietniem večiem. Motociklam taču skaļi jārūc, jāsmaržo pēc benzīna un sakarsušas dzelzs, bet elektriskajam vienīgā skaņa ir tikai ķēdes klusa čirkstēšana un plastmasas, alumīnija vēsmiņa.

Ne velti ekskluzīvais, dārgais “Ducati Streetfighter V4 S” speciāli saglabājis aizvēsturisku sauso sajūgu, kas mazos apgriezienos skan tā, it kā spainī kratītu naglas, bet ir vīri, kas šo skaņu sadzird kā augstas klases operas āriju.

Tāpat “Triumph Ro­cket 3 R” – faktiski tas ir trīs cilindru 2,5 litru dzinējs, kas aprīkots ar stūri, sēdekli un riteņiem. Stila efektiem paļāvies pat elegantais un racionālais “BMW” ar savu “R 18” – ielas motociklam ielikt 1,8 litru bokserdzinēju, turklāt bez kloķvārpstas līdzsvarotāja, lai kārtīgi var sajust, – arī vajag mācēt.

Un tas viss motovīriem un motosievām par prieku! Tāpat kā mazlitrāžas un vidējas litrāžas klasiskie motocikli, retro “Java” replika, kas pusmūža un vecākiem ļaudīm liek atgriezties saulainās bērnības un jaunības atmiņās. Tie, kas spēka gados, novērtēs KTM kārtējos uzlabojumus smagajos ceļojuma enduro motociklos, vai arī “Honda” gājienu, ieliekot enduro dzinēju ielas čopera rāmī.


Zaļoksnējais elektriskais “Cake Kalk&” lādējas pie žoga ar elektrību un gaida savu braucēju.
Foto: Artis Drēziņš

Noteikti jāpiemin “Indian Challenger Dark Horse”. Aizjūras “Indian” motociklu ražotāji stājušies “Harley-Davidson” vietā, kuriem ne tikai Latvijas, bet viss Baltijas tirgus šķiet par mazu, tāpēc tas pamests. Bet neba viena, lai arī liela un slavena, amerikāņu spēlētāja dēļ apstāsies motobraukšana Latvijā.

Eksperimenti turpinās ne tikai ražotāju inženieru birojos, bet arī entuziastu garāžās. Jo – atkal salīdzinot ar automobiļiem – motociklu drīkst daudz vairāk pārveidot un tas arī labāk un lētāk pakļaujas radošumam.

Ceram uz siltu vasaru un iespēju robežās iepazīstināsim ar interesantākajiem konkursantiem, bet paša konkursa rezultāti – uzreiz pēc Jāņiem.

31.05.2021

Konkurss Latvijas Gada motocikls atgriežas ar dubultspēku (+VIDEO)

iauto.lv


TV Autoziņas speciāli iAuto | 29.maijs 2021 8:12
Līdztekus velosipēdiem un sporta inventāram arī motocikli ir tie, ko Covid laikā pērk nevis mazāk, bet vairāk. Tāpēc ir labi, ka šogad atkal var notikt Latvijas Gada motocikla konkurss, ko pērn nācās izlaist. Savā ziņā šī pauze pat ir bijusi veselīga, jo motociklu tirgotāji paspējuši tikt pie pavisam jauniem modeļiem.

Testa braucienam pieteiktā tehnika ir raibu raibā - no konkursa vēsturē pirmā elektromotocikla līdz retrostila cruīzeriem un čoperiem. Lai jauda un hroms nesagrozītu prātu, izstrādāti īpaši vērtēšanas kritēriji. Vairāk skaties TV Auto ziņu sižetā.

Lasīt vairāk...

31.05.2021

Auto ziņas: kurš būs Latvijas gada motocikls


29. maijā 08:24 Jauns.lv

Līdztekus velosipēdiem un sporta inventāram arī motocikli ir tie, ko Covid laikā pērk nevis mazāk, bet vairāk. Tāpēc ir labi, ka šogad atkal var notikt Latvijas Gada motocikla konkurss, ko pērn nācās izlaist. Savā ziņā šī pauze pat ir bijusi veselīga, jo motociklu tirgotāji paspējuši tikt pie pavisam jauniem modeļiem.

“Ir tas, ko es saucu par Latvijas standartu, motocikli, kas piemēroti, lai brauktu ne pa labiem ceļiem. Mūsu valsts ceļi ir tādi, kādi tie ir, un šajā segmentā katram ir ko parādīt,” stāsta Arnis Blodons, Latvijas Gada motocikls izveidotājs.

Braukšanas apstākļi izskaidro arī tā saukto piedzīvojumu motociklu augošo popularitāti - tie gluži vienkārši nebaidās no bedrēm. Tomēr aug arī pieprasījums pēc parastiem ielas motocikliem.

“Faktiski ir tā - tie cilvēki, kas dzīvo pilsētās, viņiem vajag transportlīdzekli. Šobrīd ļoti populāri ir no 500 līdz 800 ccm, kas izskatās tā kā bērni zīmē - rāmis, riteņi, bāka, stūre.”

Šai koncepcijai ir milzīgs pluss - pieejama cena.

“Automobiļi ir aizgājuši tajā virzienā, ka es par 10 algām nopirkt nevaru. Ar motocikliem ir tā, ka, ja tu strādā un darba maksā normālu algu, tad par desmit algām tu vari nopirkt normālu motociklu!” apgalvo Blodons.

Testa braucienam pieteiktā tehnika biju raibu raibā - no konkursa vēsturē pirmā elektromotocikla līdz retrostila kruīzeriem un čoperiem. Lai jauda un hroms nesagrozītu prātu, izstrādāti īpaši vērtēšanas kritēriji.

“Kopumā esam izveidojuši vērtēšana sistēmu tā, lai katram motociklam būtu iespēja sevi parādīt. Ir speciāla veidlapa kur no mīnus pieci līdz plus pieci katrs žūrijas dalībnieks var iedot savu vērtējumu par dinamiku, par drošību.Tīri tehnisks darbs izvērtēt kā katrs motocikls darbojas,” stāsta Oskars Irbītis, Latvijas Gada motocikls tehniskais direktors.

Tas izlīdzina iespējas starp 125 kubikcentimetru motociklu un 2,5 litru "raķeti".

“Arī paskatoties uz žūrijas sastāvu tas ir nolasīts sākot ar sportistiem un beidzot ar amatieriem. Tātad ikviens atradīs sev piemērotāko ekspertu, uz kā viedokļa balstīties. Jāsaka uzreiz, ka vērtē ne pēc cenas un jaudas. Žūrijas uzdevums ir izvērtēt, kurš motocikls Latvijas apstākļos būs tas piemērotākais.”

Pirms diviem gadiem Gada motocikla tituls tika piešķirts Ducati Diavel. Ņemot vērā visu iepriekš teikto, šo monstru grūti nosaukt par izcili piemērotu Latvijas apstākļiem....

“Tas noteikti nebūs garlaicīgs motocikls, tas būs interesants. Arī līdzšinējie konkursa uzvarētāji ir bijuši interesanti, un atšķirībā no automobiļa, kur mēs vairāk vērtējam praktisko daļu, viens no galvenajiem kritērijiem ir, cik daudz prieka sniedz konkrētais braucamrīks,” tā Irbītis.

Nu tad pajautāsim, kas sagādā prieku žūrijas biedriem!

Uģis Spēlmanis: “man bija divi, ko es gribu redzēt - "indiānis" un BMW.”

Jānis Vanks: “ visdrīzākais, tas būtu Ducati. Neesmu pārliecināts, ka varētu sadzīvot katru dienu. Tas mocis neļauj atslābināties nevienu mirkli. Tas kā viņš stūrējas, bremzējas un vadās ir kolosāli.”

Latvijas Gada motocikla fināls, ja situācija ļaus, ieplānots jau 27. jūnijā, un atcerieties, ka ikviens drīkst piedalīties Tautas balsojumā.

Lasīt vairāk...

31.05.2021

Jaunākie Latvijas tirgū pieejamie motocikli sacenšas par "Latvijas gada motocikls 2021" titulu

22. maijā 11:36 Jauns.lv

Pēc tukšā 2020. gada ar jaunu enerģiju un ambīcijām atgriežas konkurss “Latvijas gada motocikls”. Pēdējais gads ir piespiedis daudzus cilvēkus mainīt savus ieradumus.

Ballītes, stāvgrūdām pilni koncerti un ceļojumi ir kaut kur paplēnējuši atmiņā. Daudzi steidz paplašināt dzīves telpu, pārceļoties uz laukiem, citi no sabiedriskā transporta pārsēžas uz kaut ko ar diviem riteņiem. Šeit parādās arī motocikls kā ļoti individuāls transporta līdzeklis!

Motocikls ir parocīgs pilsētā un relaksējošs garos izbraucienos, tāpēc to arvien biežāk izvēlas par ikdienas braucamo,vai brīvdienu hobiju. Lai uzturētu popularitāti ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē, motociklu ražotāji cenšas nemitīgi tehniski pilnveidot un vizuāli noslīpēt jau populāros modeļus, kā arī radīt kādu pārsteidzošu jaunu konceptu.

Šī ir septītā reize, kad žūrija, kas daļēji sastāv no jomas profesionāļiem un daļēji no medijiem, testē un izvērtē jaunākos motociklus, kas nopērkami Latvijā. Par testu norises vietu tika izvēlēta Biķernieku sporta bāzes trase.

Tā kā 2020 gadā ierobežojumu dēļ visi pasākumi tika atcelti un arī šajā nozarē nominācijas netika pasniegtas, šogad ir iespēja vērtēt labākos moto dīleru piedāvājumus pēdējos divos gados.

Jāatzīst, moto ražotāji nav snauduši un piedāvā tādus iespaidīga stila modeļus kruīzerus kā "BMW R 18", "BMW R 1250 RT", "INDIAN Challenger Dark Horse" un "TRIUMPH Rocket3 R". Latvijā Ļoti populāro enduro motociklu klāstu papildina "TRIUMPH Tiger 900 Rally Pro", "MASH X-Ride Classic 650CC" un "KTM Adventure "modeļi. Savukārt ātrie suerbaiki ir "BMW S 1000 R" un "DUCATI StreetFighter V4 S". Sarakstu turpina arī citi dažāda stila motocikli, starp kuriem ir sentimentāla septiņdesmito gadu "JAWA" dizaina kopija ar 4 taktu motoru un elektromotocikls "CAKE Kalk&".

Protams, visi motocikli, kas ir ļoti atšķirīgi un piemēroti dažādiem braukšanas stiliem, nav ietilpināmi vienā kategorijā. Galvenā balva vairāk ir tituls motociklam, kas spējis pārsteigt un sajūsmināt žūriju kopējā vērtējumā. Lai atšķirtu un sadalītu motociklus pēc to nozīmes, tie ir sadalīti kategorijās, kurās tiks izvēlēti labākie. Lūk “Latvijas gada motocikls 2021” konkursa dalībnieki un to kategorijas:

1. Ielas motocikli
- BMW S 1000 R
- CAKE Kalk&
- DUCATI StreetFighter V4 S
- FB Mondial Flat Track 125 cm3 Black stripes
- HONDA Forza 350 (NSS350)
- HONDA NC750X DCT
- HONDA Rebel CMX1100 DCT
- JAWA 300 CL
- MASH X-RIDE Classic 650CC
- TRIUMPH Trident 660

2. Klasiskie motocikli
- BMW R 18
- FB MONDIAL FLAT TRACK 125CC BLACK BLACK STRIPES
- JAWA 300 CL
- MASH X-Ride Classic 650CC

3. Piedzivojumu motocikli
- FB MONDIAL FLAT TRACK 125CC BLACK BLACK STRIPES
- HONDA NC750X DCT
- KTM 1290 Suepr Adventure R
- KTM 890 Adventure R
- MASH X-Ride Classic 650CC
- TRIUMPH Tiger 900 Rally Pro

4. Lielie Turisma motocikli
- BMW R 1250 RT
- BMW R 18
- INDIAN Challenger Dark Horse
- TRIUMPH Rocket3 R

5. Viens pret vienu
Power bike: BMW R 18 vs Triumph Rocket3 R
Superbike: DUCATI StreetFighter V4 S vs BMW S 1000 R
Klasika: JAWA 300 CL vs MASH X-Ride Classic 650CC
Choper: BMW R 18 vs HONDA Rebel CMX1100 DCT

Lasīt vairāk...

31.05.2021

Ziņas 2021