2014 Dalībnieki

Skatīt vairāk...

BMW R 1200 RT

BMW pircējs savā būtībā ir ļoti konservatīvs- pārsteigumi viņam nepatīk. Tas arī garantē to, ka šī segmenta patēretāju skaits ir stabils, ar nelielu tendenci pieaugt. Kā zināms, visā pasaulē kāpums motociklu tirgū ir tieši šajā sadaļā, kurā atrodas pirkstspējīgākie patērētāji.

Par jauno BMW R1200 RT kas saīsinājumā nozīmē Road and Street (ceļš un iela). Redzam, ka rūpnīca aprīkojusi motociklu ar jauno šķidrumdzeses 125 Zs spēcīgo un 125 Nm apveltītu opozītdzinēju. Pēc skata jaunais BMW braucamais no sāna izskatās pēc milzīga delfīna palēcienā. Taču priekšskatā līdzīgs vienam no filmas „Transformeri” galvenās lomas dublieriem. Dizains, teikšu kā ir, bavārietim sanācis kā mikss starp japānu nidzju, korejiešu zupu un ķīniešu irbulīšiem. Tas nav pedantiskais, akurātais, konservatīvais vācu kungs. Tiesa gan, zem šīm plastmasām ir manāmas vecās, jaukās opozītbūves līnijas.

Ja runājam par elektronisko aprīkojumu, tad šodienas ražotājs savu luksus preci piepilda ar visu iespējamo. Ir kruīzkontrole, elektroniski regulējama jauda dinamiskai braukšanai, ceļojumam un pozīcija „Lietus”. Tas nozīme, ka brauciena laikā Jūs varat mainīt integrāli dzinēja parametriem, to pielāgojot ārējiem apstākļiem. Piemēram, „Lietus” nozīmē, ka motoram tiek noņemti asi rāvieni. Tas izslēdz riteņu izspolēšanu uz slapja asfalta.

Ir iespējams regulēt arī piekares, komforta pozīcijas no „Komforts” līdz pat „Ciets”. Tas nozīmē - sportiskai braukšanai piemērotu amortizāciju.

Varat ieprogrammēt motociklu solobraucienam, braucienam divatā un braucienam divatā ar pilnām bagāžas somām.

BMW R1200RT ir radio, Garmin navigācija, kur greznojas BMW uzraksts. Ir iespējams apkopot informāciju par degvielas patēriņu, gaisa temperatūru un sazin vēl kaut ko. Kamēr jūs ņematies ar šo visu, jūsu skats ir novērsts no ceļa un tas apdraud brauciena drošību.

Ir divas lietas, kas man ļoti patika testējot motociklu vēsā laikā. Vējstikla leņķis, kas regulējas elektroniski un apsildāmie stūres rokturi. Tādi divi silti pīrādziņi.Tas radīja absolūti omulīgu sajūtu.

Par dzinēju varu teikt vienu - esmu subjektīvs un mīlu visu, kas ir ar 2 cilindriem virs 1000 cm3 un veido ģeometriju V veida lenķī vai opozitā.

Arī motocikla BMW R1200RT dzinējs nelika vilties. Labs cēliens pie zemiem apgriezieniem, dinamisks. Klusāks, nekā iepriekšējais gaisa- eļļas dzeses, bet ar savu tik raksturīgo gumijas katapultā palaisto lidojumu. Tā kā motociklam ir palielināti zirgspēki un griezes moments, lai saglabātu plūsmas darbības principu, kloķvārpstai ir palielināta masa.

Neskatoties uz savu vizuāli smagnējo izskatu, motociklu vadīt ir viegli. Tā, it kā brauktu ar 500 cm3 ielas mocīti. Jebkuras sarežģītības figūras izpildāmas.Vienīgi, ja ar lielajām bagāžas kastēm kaut ko neaizķersiet.

Jāpiebilst, - lai uzkāptu un nokāptu no motocikla, ir jāiet baletskolā. Ceļot kāju pāri motociklam, noteikti trāpīsiet ar kāju pa bagāžas koferi.

Ne pārāk patika BMW R1200RT motocikla spoguļu izvietojums. Lai arī dizainiski veiksmīgi iekombinēti, tomēr tos uztveru kā vienu no drošības sistēmām. Uzskatu, ka tā atstarojoši sudrabainajam ekrānam ir jābūt perifērās redzes līmenī, nevis kaut kur padusē. Tas nu tā. Var patik, vai nepatikt.

Beidzot arī BMW inženieri ir sapratuši, ka galvenām motocikla vadības sistēmam jābūt unificētām. Pagrieziena rādītajs motociklam beidzot novietots pie kreisās rokas. Ar īkšķi varam pabīdīt pa labi, pa kreisi, izslēgt uzspiežot tieši pa vidu. Kā vecajiem, labajiem retro motocikliem.

Salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes motocikliem, BMW R 1200 RT ir uzēdis liekus 15 kg. Šobrīd tā pilna masa ir 279 kg. Man tie netraucē.

Rezumējums: kā tāds ilgu tramvajs ar augstu BMW cenu un prestižu. Līderis ceļojumam pa labas kvalitātes asfalta ceļu posmā Rīga – Berlīne, ar saprātīgu degvielas patēriņu, kas nepārsniedz 5,5 l/100 km.

Cena ap 20 000 eiro, kas padara šo motociklu pieejamu labi pelnošai sabiedrības daļai pēc 40.

Arnis Blodons

08.05.2014

Ne visi fano par "KTM" enduro

foto: Rolands Tjarve

Par to, ka konkursā “Latvijas gada motocikls 2014″ uzvarēja “KTM 1190 Adventure”, jau ziņojām. Tiesa, daudzi cienījami žūrijas locekļi par gada motociklu atzina citus, pat kardināli cita tipa braucamos. Kāpēc?

Bet vispirms dosim vārdu žūrijas padomes priekšsēdētājam Oskaram Irbītim, lai raksturotu gan uzvarētāju, gan pēdējās vietas ieguvēju triciklu “CAN-AM Spyder RT”, kuru neviens neievēlēja pirmajā piecniekā un kas arī tehniskajā vērtējumā savāca vismazāk punktu.

Oskars Irbītis (tieslietu eksperts, pats brauc ar ielas “Honda” motociklu): “”KTM 1190 Adventure” ir austriešu pamatīgumā taisīts darba zirgs, kas piemērots visiem ceļiem un visiem laika apstākļiem. Kvalitatīvi un tehniski labi izstrādāts, jo nāk no sporta motociklu ražotāja. Citu firmu jaunajiem braucamajiem nereti gadās atsaukumi tehnisku nepilnību dēļ, bet par “KTM” to nedzird. No izturības un piemērotības viedokļa tas varētu būt Latvijas gada motocikls, bet diemžēl cenas dēļ tas nekļūs populārs. Tāpēc pats balsoju par ko piezemētāku: ielas “Honda NC750XD” moci.

“CAN-AM Spyder RT” tricikls ir kaut kas starp klasisko motociklu un klasisko auto, arī vadāmība tāda, tāpēc žūrijai tas neiepatikās. Divi riteņi priekšā, viens aizmugurē. Sākumā sajūta, ka neturas uz ceļa. Pēc būtības ar to jābrauc kā ar sniega motociklu. Uz grants seguma var ļaut izslīdēt aizmugures ritenim un gūt baudu no vadāmas sānslīdes. Pozitīvākais: vari braukt uzvalkā un ar daudz mantām. Diemžēl Latvijas ap­stākļos pilsētā nevar gūt motocikla priekšrocības tricikla platuma dēļ, ārpus pilsētām labi ceļi ir īsi, bet uz sliktiem savācas daudz bedru, jo tricikls iet pa trijām sliedēm.”

Uģis Spēlmanis (motoinstruktors, brauc ar “Harley-Davidson”): “Nobalsoju par ielas motociklu “MV AGUSTA Brutale 800 Dragster” vairāku iemeslu dēļ. Acij tīkams un atšķirīgs dizains. Dinamisks un jaudīgs. Un ērti sēdēt, kas ir diezgan daudz tāda tipa motociklam. Jaunu cilvēku braucamais. Ja man nebūtu vairāk par 30 gadiem, es tādu ņemtu un skraidītu pa ielām.”

Nils Freivalds (Latvijas Motosporta federācijas pārstāvis, brauc ar “Harley-Davidson”): “Es personīgi ar “KTM” enduro motociklu braukt negribu: nepatīk stāvus sēdēt. Man vajadzīgs garo ceļu braukšanai nepieciešamais komforts. Tāpēc mana izvēle bija “Harley-Davidson FLHTCU Electra Glide Ultra Classic”. Liels kuģis, kura dzinēja grieze uztaisīta tā, ka tas ceļas no jebkura ātruma. Man bijuši arī japāņu moči: tie klab un brakšķ, šis klusi aiziet. Jā, cena liela, bet lietotiem hārļiem tā vienmēr ir patīkama.”

Ģirts Timrots (žurnālists, brauc ar “Honda” krosa motociklu): “Izvēlējos ielas motociklu “BMW S 1000 R”. Kaut kā mums sakrita frekvences. Labs paātrinājums, ārkārtīgi precīzs instruments: kā plakanknaibles par 30 eiro iepretim kādām par diviem eiro. Tehnoloģiski pilnīgs. Pilsētā ļoti labs, žēl tikai, ka nav automātiskās ātrumkārbas. Ikdienā varbūt nav pats parocīgākais, pa zemes ceļiem vispār labāk nebraukt, bet mūsdienās motocikls jau nav praktisks braucamais. Tās ir emocijas un sajūtas.”

Anrijs Anspoks (portāla “Motopower” īpašnieks, brauc ar “KTM” enduro): “Tehnoloģiski “BMW” ir priekšā visiem. Jā, nav automātiskās ātruma kārbas, taču – vai vajag? Piederu pie tiem, kas uzskata, ka mocim jābūt ar ātruma kloķi, redzamu un dzirdamu izpūtēju un citām lietām, kas raksturo kārtīgu motociklu. Mana izvēle uz tūrisma “BMW R 1200 RT” krita arī tāpēc, ka novērtēju inženieru spēju uztaisīt divu cilindru “Boxer” tipa 125 zirgspēku dzinēju bez vibrācijas, tas daudz neatpaliek no lielā brāļa “BMW K 1600 GT”, kam seši cilindri rindā. Toties mazāks un lētāks.”

Ģirts Vilnis (motoinstruktors, brauc ar “Honda” enduro): “Mans favorīts enduro motocikls “BMW F 800 GS Adventure” vadāmības ziņā ir līdzīgs uzvarētājam “KTM”, bet manam augumam – 196 centimetri – atbilstošāks un ērtāks. Citi runā par emocijām, bet man svarīgāks fiziskais aspekts, jo sezonā ar motociklu daudz nobraucu, tas ir arī mans darbs. Kā jebkurš enduro motocikls piemērots Latvijas apstākļiem. Labi, ka var atslēgt visas elektroniskās palīgierīces un ļauties dabiskai braukšanai.”

Es pats braucu ar “Honda” enduro – nobalsoju par lielāko un spožāko: tūrisma motociklu “BMW K 1600 GT”. Tie laikam ir dzīves laikā iegūtie kompleksi. Pēc 50 kubikcentimetru mopēda “Verhovina”, 350 kubikcentimetru “Jawas”, 400 kubikcentimetru “Kawasaki KLE” iespiest starp kājām automašīnas dzinēju (1600 kubikcentimetri, seši cilindri) uz diviem riteņiem ir neaprakstāma bauda. Plus ērtības un komforts, tajā skaitā gaitas komforts. Skaņa kā klusinātai lidmašīnai. Gribētos gan priekšā lielāku riteni, lai labāk varētu izņemt Latvijas bedres. Tā aizrāvos, ka par piemērotību Latvijas apstākļiem aizmirsu. Sanāca tāds brīvdienu piedzīvojums. Ikdienā: atpakaļ uz enduro! Vai tā ir “KTM”, “Honda”, “Yamaha” vai kāda cita marka, tas jau ir patikšanas un naudas jautājums.

publicēts: www.la.lv

Lasīt vairāk...

23.07.2014

Noteikti Latvijas gada labākie moči!

15.07.2014

Latvijas gada motocikls: “KTM 1190 Adventure”

foto: Artis Drēziņš

Noslēdzies Latvijā pirmais motociklu konkurss.

Manuprāt, konkursa "Latvijas gada motocikls 2014″ beigu rezultāti ir gan gaidīti, gan pārsteidzoši.

Gaidīti, jo uzvarēja Latvijas dažādajiem ceļiem vispiemērotākā motocikla tipa – enduro – pārstāvis.

Gaidīti, ka savā starpā ar enduro motocikliem konkurēja ielu un sporta motocikli, kas Latvijā ir populāri un žūrijas locekļu iecienīti braucamie.

Gaidīti, ka līderos nebija tūrisma un paaugstināta komforta braucamie, kas tehniski ir virsotnes, taču tradīciju un lielās cenas dēļ Latvijā ir mazskaitlīgi.

Pārsteidza, ka "Harley-Davidson" motocikli, kas ir vairāku vērtētāju iecienītākā marka, ieguva tikai 13., 20. un 22. vietu, kaut gan pirms konkursa rezultātu pasludināšanas mēļoja, ka savējie iebalsos savējos… Lai arī šobrīd "Harley-Davidson" gluži vairs nav braucamie ar moskviča tehnoloģijām, kurus pārdod par BMW cenu, piemēram, "FLHTCU Electra Glide Ultra Classic" personīgi iedevu 5. vietu, jo tas man likās komforta augstākā klase, savējie tomēr pievīla.

Pārsteidza sporta tipa "MV Agusta Dragster 800″ 2. vieta, jo nesaprotu, kur un kā Latvijā to var lietderīgi izmantot.

Pārsteidza, ka žūrijas atzinību neieguva "Honda" motocikli ar lielisko automātisko pārnesumu kārbu, kas personiski man ļoti patika. Izskanēja pat versija: motocikli ar automātu ir motokapi…

Par to, ko par konkursa rezultātiem un Latvijas jauno motociklu pasauli domā citi žūrijas locekļi, kādu citu reizi. Vien piebildīšu, ka atsevišķās nominācijās par gada tūrisma motociklu atzina "BMW K1600GT", piedzīvojumu – "BMW R 1200 GS Adventure", paaugstināta komforta – "Honda CTX 1300″, sporta – "MV Agusta F4 1000″, ielas – "BMW S 1000 R".

Publicēts: www.la.lv

Lasīt vairāk...

15.07.2014

Ziņas 2014