2019 Dalībnieki

Skatīt vairāk...

Mazais “tīģeris” iekož lielajam BMW

8. jūlijs, 2018rtis Drēziņš


Man nekad, rakstot par konkursa “Latvijas Gada motocikls” dalībniekiem, nav paticis konfrontēt savā starpā motociklu ražotājus, īpaši vēl ar BMW, kuru motociklus daudzi uzskata par labākajiem pasaulē, daži modeļi savā klasē tādi noteikti arī ir. Katram mocītim ir sava vieta uz pasaules, savas labās un sliktās puses. Bet ko lai dara, ka jauno britu firmas “Triumph” vidējas kubatūras enduro modeli “Tiger 800” (cipari nozīmē dzinēja kubatūru; 95 zirgspēki) katrs sevi cienošs Eiropā rakstošs motožurnālists salīdzina ar analogas klases BMW motociklu?

No vienas puses tas droši vien ir objektīvi, no otras – gan jau arī subjektīvi, jo gribas izgaršot, ka kāds “britu tīģeris” ielaužas BMW solīdi koptajās aprindās un mēģina izraut arī sev kādu kumosu. Man bija izdevība jauno “Tiger 800” notestēt maršrutā Ķekava – Jaunjelgava – Madona – Ērgļi – Ogre – Rīga. 384 km, vidējais ātrums 52 km/h, degvielas patēriņš 5,05 l/100 km. Šoseja, pilsētas, nedaudz arī zemes ceļi. Bet vispirms nedaudz par pašu “Triumph” uzņēmumu.

Dzima agri un pārdzima ar jaunu spēku
“Triumph” motociklus sāka ražot ātrāk nekā tādi grandi kā vācu BMW un amerikāņu “Harley – Davidson” – 1902. gadā. 19./20. gadsimtu mija bija laiks, kad pasaulē motociklu ražotāji parādījās kā sēnes pēc lietus. Nesen izgudrots, motocikls nāca modē. “Triumph” nebija gluži pirmais, bet šobrīd ir vecākais no tiem dažiem ražotājiem, kas palikuši pāri no vairākiem desmitiem uzņēmumiem, kas Anglijā radās motociklu buma laikā.

Zīmīgi, ka ideja par močiem radās migrantiem no Vācijas Betmanam un Šultem, turklāt tolaik klasiskā veidā: kā turpinājums šujmašīnu, velosipēdu eksportam un ražošanai. “Triumph” izdevās dabūt lielus pasūtījums I un II pasaules karā (ne tikai motociklu piegādē, arī citai tehnikai un rezerves daļām), kas arī deva labus attīstības impulsus. Starpkaru periods: veiksmīgs, daudzas inovācijas. Pagājušā gadsimta 40. – 50. gados briti negaidīti labi paņēma ASV tirgu, tai skaitā, Holivudas filmas un aktierus. “Triumph” moči joprojām populāri amerikāņu aktieru vidū, ar tiem braukuši un brauc, piemēram, Klūnijs, Īstvuds. Šobrīd briti ASV tirgū esot iecienītāko pieciniekā kopā ar “Harley-Davidson”, BMW, “Ducati” un “Honda”.

60. gados sākās britu noriets. “Triumph” nespēja pretoties lētākiem un dažkārt arī labākiem japāņu ražotājiem, elpu atguva BMW un citas Eiropas firmas, populāri kļuva amerikāņu “Harley – Davidson”. Tas rezultējās ar uzņēmumu bankrotu 1983. gadā.

Bankrotējušo “Triumph” nopirka miljardieris Džons Blūrs, kurš nesteidzīgi septiņu gadu laikā atjaunoja ražošanu. Gan klasiskos modeļus ar divcilindru dzinējiem, gan izstrādāja modeļus ar īpašiem – trīscilindru- dzinējiem. Tiem pakaļ Blūrs devies uz Japānu, kur izdevies no kāda ražotāja sadabūt trīscilindru dzinēja izstrādnes un tās modernizēt atbilstoši mūslaiku prasībām.

“Triumph” līdz šim tirgots arī Latvijā, bet tikai kopš šā gada ir savs dīleris: SIA “SDK”. Ir neliela, bet stabila dažu desmitu latviešu – “Triumph” mīļotāju kopiena. Tuvākie konkurenti: BMW, KTM, “Honda”.

“Mūsu moči nav kvalitātes ziņā zemāki par konkurentiem. Atšķirība ir “garšā”. “Triumph” pievienotā vērtība ir vēsture un sava oriģinālā seja, īpaši, dzinējs. Cenu politika: vispilnākajai komplektācijai jāmaksā aptuveni tik, cik konkurentiem maksā “plikākais” modelis. Piemēram, “Tiger 800″ šobrīd maksā no10 900 līdz 14 900 eiro. Pirmie motocikli jau pārdoti,” man saka dīleru pārstāvis Arnis Blodons.

Viss kā vajag un pat labāk

“Tiger 800” aprakstu gribētu sākt ar joku. Stūre britu mocim atrodas pareizajā pusē… Tāpat kā gāzes “ručka”. Vienu brīdi domāju, ka motocikla “ķepiņa” novietošanai stāvēšanā varētu būt arī otrajā – labajā – pusē, bet nekā. Vienu lietu gan briti maina, eksportējot motociklus uz zemēm, kur brauc pa ceļa labo pusi. Nu, ko? Pat motociklu guru dažas sekundes jāapdomājas, kad izdzird šo jautājumu. Jā, pareizi: maina priekšējā luktura stiklu, lai nežilbinātu pretim braucošu: kā zināms, stikli pa ceļiem braucošajai tehnikai tiek konstruēti tā, lai vairāk gaismas būtu grāvja pusē, mazāk – pretimbraucošajam acīs.

Eiropas motospeciālisti uzskata, ka “Tiger 800” patiesi vēlas pakaitināt brāli divcilindrīgo BMW 800850 un neļaut tam turpināt zināmu monopolstāvokli savā nišā. Izskatās, ka kaitināšana ir izdevusies: no vienas puses vizuālais izskats un detaļu kvalitāte līdzīga, bet no otras puses nedaudz zemāka cena un, protams, trīscilindru dzinējs, par kuru gandrīz visi dzied slavas dziesmas. Protams, vienmēr atradīsies kādi, kam patīk divu cilindru patiešām lieliskā BMW dzinēja dziesma, jauda un burbuļošana, bet trīs cilindri ir trīs cilindri. Tas jau it kā dabiski: jo vairāk cilindru, jo vienmērīgāk un elastīgāk strādā dzinējs.

Konkrēti “Triumph” ar saviem trīs cilindriem panācis, ka dzinējs lieliski ar maksimāli lielu griezi strādā arī zemos apgriezienos, vienmēr viens no virzuļiem ir darba stāvoklī un dod kloķvārpstai virzību. Ne velti “Triumph” iecienīti mototriku meistaru vidū, kur zemiem apgriezieniem ir milzīga nozīmē. Kāds eksperts pat salīdzina šo iekšdedzes dzinēju ar elektrisko dzinēju. Nezinu, ar elektromoci (ir arī tādi!) vēl neesmu braucis. Vēl saka, ka britu inženieri šo dzinēju nostrādājuši līdz tādai pakāpei, ka to varot salīdzināt ar vācu inženieru slaveno BMW boksertipa dzinēju. Nezinu, neesmu inženieris. Bet kā ierindas braucējs protu novērtēt, cik maza vibrācija ir britu radījumam. Starp citu, tas tādiem cilvēkiem kā es, kuri ikdienā nestrādā fizisku darbu un kuriem rokas nav tās stiprākās, var būt nozīmīgi, jo tālos ceļos mazāk nogurst rokas. Mototālbraucēji saka, ka vibrācija nogurdinot arī visu pārējo ķermeni.

Dzinējam ir regulējami seši darba režīmi: no superprofesionāla līdz svētdienas braucējam, arī piemērojami ceļa un laika apstākļiem. Bet ar to vairs nevienu nepārsteigsi. Tāpat kā ar apsildāmiem rokturiem un sēdekli, kruīzkontroli, ABS un pretizslīdēšanas sistēmu.

Patika elektriski regulējams stikls, kas nav visiem šis klases motocikliem. Ērta sēdēšana, arī vadības knibuļi – tie gan ar zināmu britu piesitienu, jāpierod, BMW ir vienkāršāk. Digitāls displejs ar normāla izmēra cipariem. Vēl nesen motopasaulē gandrīz bez izņēmuma modē bija nelielas ciparnīcas vai mazi elektroniski displeji, no kā varētu secināt, ka vidējas un vecākas paaudzes cilvēkiem, kam redze vairs nav vanagasa kā jaunībā, vairs nevajadzētu sēsties uz motocikla. Tā man reiz viens motodīlers arī acīs pateica, kad to pārmetu: piedod, bet tu savos gados vairs neesi šī ražotāja mērķauditorija… Paldies, protams, par komplimentu. Tagad nezin kāpēc gan mode mainījusies uz redzamākiem cipariem, burtiem un simboliem.

Mīnuss: nav navigācijas

Kopumā runājot, “Tiger 800” kvalitātē un izskatā līdzīgs BMW konkurentam, ar savām “odziņām” un plusiem. Ērts, smuks, viegli vadāms. Bet ir arī viens liels mīnuss: nav iespējams displejā dabūt iekšā navigācijas sistēmu. Jaunajā BMW konkurentā tāda iespēja ir. Protams, navigāciju var kādā stiprinājumā piemontēt atsevišķi vai izmantot tālruni. Bet tas ir no sērijas, ka motociklu var salikt no atsevišķām detaļām. Es piederu pie cilvēkiem, kas uzskata, ka mūsu laikos pirkt jaunu automašīnu vai jaunu dārgu ceļojumu enduro vai tūrisma motociklu bez navigācijas vairs īsti nav lāgā. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka nākamajam “tīģera” modelim navigācija būs.

Pēc “Tiger 800” testēju arī tā konkurentu jauno “BMW F 850 GS”. Pēc lielākoties slavas dziesmas nodziedāšanas “tīgerim”, jāsaka, ka BMW nav gulējis uz lauriem un sniedzis savu atbildi – un vismaz vienā būtiskā aspektā riktīgi, manuprāt, kā saka, ielicis “Tiger 800” lielu “kloķi”. Bet tāda jau ir tehnikas ražotāju ikdiena. Tirgus nosaka attīstību un konkurenci. Par BMW lasiet kādā no nākamajām reizēm.

16.08.2018

FOTO: “LA.LV” testē motociklus: “KTM 790 Adventure” joprojām kā lapsene, bet ar bāku pie dzinēja

www.la.lv
la
"KTM 790 Adventure
Foto: Artis Drēziņš

Vidējās klases ceļojumu enduro motocikls “KTM 790 Adventure” ir viens no īpatnējākiem konkursa “Latvijas gada motocikls 2019” dalībniekiem. Kā jebkura tehnika, arī motocikls vispirms tiek novērtēts vizuāli, meklēts atšķirīgais no citiem. Saglabājis oranžo krāsu un priekšējo lukturi līdzīgu lapsenes galvai, bet kas tas līdzās dzinējam?

Unikāla degvielas tvertne

Jā, tas ir tas, kas “KTM 790 Adventure” acīs krīt vispirms: divi proporcionāli plastmasas izbīdījumi abpus dzinējam. Sākumā domāju, ka tās ir bagāžas un kādu modernu braucamā ierīču glabātuves, kas vienlaikus pilda kāju sargu funkcijas.

Kā es maldījos! Tās ir benzīna tvertnes jeb bākas! It kā vizuāli bāka ir arī tur, kur tai normāli vajadzētu būt – starp braucēju un stūri -, taču izrādās, ka tā tur ir gandrīz tikai mulāža. Parastā vietā atrodas tikai atvere – lielākais tilpums no 20 litriem degvielas glabājas glabājas blakus dzinējam un sānos.

Noņemot nost, šī degvielas bāka vizuāli atgādina cilvēka plaušas vai zirga seglus. Abas sānu tvertnes arī apakšā ir savienotas – ar trubiņu. Neesmu šai ziņa liels speciālists, bet zinu, ka moto pasaulē ir bijuši vairāki mēģinājumi degvielas tvertni novietot neierastākā vietā.

Moto sākuma gados tas bija ierasti, pēc tam jau mazāk, ja neņemam vērā motorollerus, kas nav motocikli. No padomju gadiem atceramies mopēdu “Rīga – 11”, kam degvielas bāka bija virs aizmugurējā riteņa kā bagāžnieks. “KTM 790 Adventure” viens no tiešajiem konkurentiem klasē “BMW F 850 GS Adventure” ir ar bāku, kur parasti, taču tā iepriekšējais modelis bija ar bāku zem sēdekļa… Kāpēc BMW atgriezās pie tradicionālās versijas, īsti nav zināms, taču ir zināms, kāpēc KTM nolēma eksperimentēt.

KTM pārstāvis Latvijā Raivis Bensons norāda, ka jauna tipa bāka izstrādāta ar nolūku samazināt motocikla smagumu centru un lai degviela būtu precīzāk pa vidu motociklam, tādējādi atvieglojot manevrētspēju un samazinot braucēja slodzi uz rokām.

To, ka “KTM 790 Adventure” vadīt savādāk nekā citus šīs klases motociklus, sajutu uzreiz – tā kā straujāk, kā ielas motociklu. Iespējams, vieglāk, taču, arī braucot arī līdzīgas klases parastu degvielas bāku motocikliem, uz savām rokām, kas man nav tās spēcīgākās, lielu slodzi nejutu. Varbūt ekstrēmākos apstākļos šis KTM jauninājums visā spožumā atklātos arī man, bet maršrutā Rīga – Balvi – Rīga lielas atšķirības viegluma ziņā nejutu. Tas, kas smaguma centrs zemāk – to gan, bet refleksi tam ātri pielāgojās un pagriezienos efektu patiešām jutu.

"LA.LV" testē motociklus: "KTM 790 Adventure"

Kāpēc agrāk nekas tik radikāls nav darīts? R. Bensons skaidro, ka no ražošanas viedokļa šāda degvielas bāka ir dārga un acīmredzot arī tehnoloģiju progress bijis jāpagaida. Bāka ir no izturīgas plastmasas. Krievu motožurnālisti, kas to testējuši arī kritienos, raksta, ka tā esot ļoti izturīga: no triecieniem un šlūkšanas pa zemi palikušas tikai nenozīmīgas švīkas. Jā, bāka motociklu apakšdaļā paplatina, taču “KTM 790 Adventure” nav domāts sporta sacīkstēm, bet vairāk ceļojumiem un rimtiem izbraucieniem, līdz ar ko tam nav būtiskas nozīmes.

Cita lieta, cik šo jauninājumu pieņems motociklu pircēji, kas mēdz būt diez gan konservatīvi. To rādīs tuvākais laiks. Un vēlākais laiks, kad būs pienācis mainīt modeli. Redzēsim, vai KTM šo jauninājumu būs atstājis vai – tā kā BMW – atgriezīsies pie tradicionālā risinājuma.

Laiks sievietēm!

Pēc uvertīras par degvielas tvertni nākamā uvertīra – par sievietēm! Kā zināms, vidējās un smagās klašu enduro ceļojumu motocikli nemēdz būt zemi. To diktē enduro specifika: nepieciešamība pēc gara amortizatoru gājiena, rāmja konstrukcija, dzinēja un citu agregātu lielums un izvietojums utt.

Piemēram, uz tā paša “KTM Super Adventure 1290″ ar savu 174 cm augumu zemi varu aizsniegt tikai knapi ar kāju pirkstgaliem. Tātad variet iedomāties, cik daudz sievietēm tas vispār nav pieejams. Bet arī sievietes vēlas un var izjust jaudu! Un šai ziņā “KTM 790 Adventure” inženieri daiļajam dzimumam nākuši pretim, maksimāli zemu novietojot sēdekli.

Tas ir 83 cm augsts un, nosēdinot atsperes, to varot dabūt pat zem 80 cm. Arī man bija bauda stabili nolikt abas kājas uz zemes, uzsākot braukt vai stāvot pie krustojumiem. Tas ir arī drošības un komforta jautājums. Tas nozīmē, ka ar šo motociklu var tikt galā ar prasmīga sieviete, kuras nav garākas par 166 – 170 cm.

KTM kante

Par pārējo: KTM kas KTM. Šīs markas mīļotājiem patiks. Eiropas kvalitāte. Sportisks un dinamisks dzinējs, kas man maršrutā Rīga – Balvi – Rīga pie vidējā ātruma 81 km/h patērēja tikai 3,8 litrus uz 100 kilometriem. Lielisks divu cilindru 799 kubikcentimetru un 95 zirgspēku rādītājs. Turklāt dzinējs strādā kā bitīte un ātrumi ar bezsajūga sistēmu slēdzas ļoti eleganti un viegli. Ja neskaita degvielas bāku, ārējais izskats klasisks. Priekšā 21collu ritenis, aizmugurē – 18, kas ir enduro standarts jau vairākus gadu desmitus. Neviens neko labāku nav izdomājis un visticamāk arī neizdomās. Atbilstoša arī sēdēšana: optimāla, lai nenogurtu tālos braucienos. Lieliska aerodinamika. Minimāla vibrācija.

Motocikls aprīkots ar daudzām elektroniskām palīgsistēmām (kas ierasts šis klases motocikliem), taču tajā pašā laikā tam nav nekā lieka. Man pat liekas, ka tas ir pat par daudz atvieglots detaļu izpildījumā, taču tam ir savs racionāls skaidrojums. KTM vienkārši tur savu izvirzīto firmas kanti: labākā svara (189 kg) un jaudas (95 zs) attiecība.

“KTM 790 Adventure” cena, kā jau visiem motocikliem, atkarīga no aprīkojuma, bet standarta versijā tā Latvijā ir 12 600 eiro. Tas ir tikpat, cik konkurentam “Triumph Tiger 800”, vairāk nekā citam konkurentam “Yamaha Tenere 700”, bet mazāk nekā “BMW F 850 GS Adventure” un “Honda Africa Twin”.

Konkursā “Latvijas gada motocikls 2019” “KTM 790 Adventure” 22. braucamo konkurencē ieguva 5. vietu.

Lasīt vairāk...

05.10.2019

Paziņots konkursa “Latvijas gada motocikls 2019” uzvarētājs

www.tvnet.lv

Paziņots konkursa “Latvijas gada motocikls 2019” uzvarētājs

Ceturtdien, 27.jūnijā, pēc ilgām un nopietnām žūrijas debatēm un diskusijām  jau sesto gadu pēc kārtas noskaidrots “Latvijas gada motocikls 2019”. Šogad pie vērtīgā titula un juverielmākslinieka Oļega Auzera veidotās “Latvijas gada motocikls” ceļojošās balvas ticis Ducati Diavel 1260S.

“Latvijas gada motocikls” ir viens no unikālākajiem vietējās un starptautiskās nozīmes motonozares notikumiem, TVNET norāda konkursa organizētāji. Konkursa žūrijā pārstāvēti jomas eksperti, kuru viedokļi nereti dalās, tādēļ konkursa rezultāti uzskatāmi par īpaši objektīviem. Zem žūrijas vērtējošas lupas šogad nonāca motocikli no BMW, Harley Davidson, KTM, Yamaha, Can Am, Honda, Mash, Royal Enfield, Triumph, Ducati, JAWA, SWM un Husqvarna pārstāvniecībām, kurus visiem interesentiem bija iespējams apskatīt arī t/c “Mols” telpās. Turpat visi moto entuziasti varēja klātienē vērot arī svinīgo “Latvijas gada motocikls 2019” rezultātu paziņošanu un Lielās balvas ieguvēja apbalvošanu. Šī gada jaunums konkursā bija motociklu dueļi, kur savā starpā tika salīdzināti divi līdzīgi spēkrati un izvēlēts labākais.

Balsošanas rezultāti kategorijās: 

“Latvijas Gada motocikla Grand Prix 2019”:

Ducati Diavel 1260S

“Latvijas Gada Ielas motocikls 2019”:

1. Honda CB650R

2. Triumph Speed Twin 1200

3. Ducati Diavel 1260S

“Latvijas Gada Piedzīvojuma motocikls 2019”:

1. BMW F 850 GS Adventure

2. Triumph Scrambler 1200 XE 

3. KTM 790 Adventure

“Latvijas Tautas Motocikls 2019”:

1. JAWA 660 Vintage

2. BMW F 850 GS Adventure

3. Ducati Diavel 1260

“Latvijas Gada Tūrisma motocikls 2019”:

1. Yamaha Niken 2019

2. Triumph Speed Twin 1200

3. Ducati Diavel 1260S

“Latvijas Gada Klasiskais Motocikls 2019”:

1. Triumph Speed Twin 1200

2. Royal Enfield Interceptor 650

3. Royal Enfield Continental GT 650

”Latvijas Gada Pilsētas Motocikls 2019”:

1. BMW C400 X

2. Honda Forza 300 ABS  

3. Honda Monkey 125

Dueļu sacensību rezultāti:

“Adventure Dueļa KTM 790 Adventure vs BMW F 850 GS Adventure” uzvarētājs:

BMW F 850 GS Adventure

“Motorolleru Dueļa Honda Forza 300 ABS vs BMW C400 X” uzvarētājs:

BMW C400 X

“Powerbike Dueļa Ducati Diavel 1260S vs Harley Davidson FXDR 114” uzvarētājs:

Ducati Diavel 1260S

“Klasikas Dueļa Royal Enfield Interceptor 650 vs JAWA 660 Vintage” uzvarētājs:

Royal Enfield Interceptor 650

“3x3 Dueļa Yamaha Niken 2019 vs CanAm Ryker Rally 900” uzvarētājs:

Yamaha Niken 2019

“Scrambler Dueļa SWM ACE OF SPADES 125 vs Mash Falcone Red 125” uzvarētājs:

SWM ACE OF SPADES 125

“Sporta motociklu Dueļa Honda CRF 450L vs SWM RS300R” uzvarētājs:

Honda CRF 450L

Konkursa idejas autors Arnis Blodons: “Varu apgalvot, ka mūsu konkurss savā ziņā ir visnotaļ unikāls, jo zemēs, kur vispār ir kādi nebūt motociklu konkursi, tostarp tādās lielvalstīs kā ASV vai Vācija, tie parasti vairāk vai mazāk piesaistīti kādam autoritatīvam preses izdevumam vai motociklu veidam. Latvijas konkurss ir krietni vien aptverošāks un sabiedriskāks, jo žūriju veido faktiski visi par motociklu tēmu vēstošie mediji un atzītākie motonozares eksperti valstī. Turklāt, konkursā “Latvijas Gada motocikls” no sākta gala iesaistītas plašas tautas masas - interneta balsojumā tiek noteikts uzvarētājs nominācijā “Tautas Simpātija”.

Konkursa žūrijas priekšsēdētājs Pauls Timrots: “Šogad konkursā jaunums - motociklu dueļi. Savā starpā salīdzinājām divus dažādu marku motociklus. Tas izraisīja diskusijas un emocionālās sarunas. Ja abi pretendenti ir pārāk līdzīgi, tad īsti nav ko tur salīdzināt, ja atšķiras, daži saka, ka tad nevar salīdzināt, jo tās esot pārāk dažādas lietas. Taču dueļi izvērtās sekmīgi. Žūrijas pārstāvji lietoja gan faktus, gan emocijas, lai pamatotu savu viedokli”.

Žūrijas tehniskais direktors, auto/moto eksperts Oskars Irbītis: “Šogad situācija ir mainījusies - konkursā “Latvijas Gada motocikls” uzvarētāju lokā vairs nedominē bezceļu motocikli. Vislielākais atbalsts gan no žūrijas, gan no sociālo tīklu lietotāju puses ir bijis īstam sapņu motociklam, kurā ir apvienojies gan dizains, gan tehnoloģijas, gan lielā jauda - Ducati Diaveociālajos tīklos šis pasākums izpelnījās lielu ievērību. Domāju, ka nākamajā gadā dueļus turpināsim. Kas attiecas uz tautas balsojumu, tad jāsaka, ka tas ir nostalģisks un sentimentāls - atmiņā ir palikuši deviņdesmitie gadi un JAWA, kā tā laika motociklu ikona. Šogad bija interesants motociklu klāsts ar jaunumiem un klasikas vērtībām. Motocikli atgriežas arī pilsētā - Latvijas motociklu tirgū ir lielisks nelielas kubatūras motociklu piedāvājums, kas ideāli piemērots urbānai videi. Viens no līderiem šajā jomā ir amizantais Honda Monkey 125 – motocikls var būt arī neliels un piemērots ikkatram. Protams, ir jāizceļ arī lielais klasisko motociklu īpatsvars. Liekas, ka pircējiem ir apnikušas plastmasas rotaļlietas un gribas atkal kaut ko no īsta dzelzs. Mototirgus mainās un tam līdzi mainās ar konkurss “Latvijas Gada motocikls” -  šī gada jaunums ir motociklu dueļi – beidzot ir iespēja demokrātiskā veidā noskaidrot, kurš no līdzīgajiem motocikliem ir tas labākais.”

Atgādinām, ka 2018.gada konkursā uzvaras laurus plūca Honda Africa Twin Adventure Sports DCT. Otro vietu izcīnīja Triumph Tiger 1200, bet trešie palika Ducati Scrambler 1100 Sport un BMW F 850 GS. Tautas balsojums attiecīgi noslēdzās šādi: 1. vieta – BMW G310 GS; 2. vieta – Honda GL1800 TOUR DTC; 3. vieta – Ducati Scrambler 1100 Sport.

Pēc svinīgās daļas Motobraucēji un žūrija svinēja noslēgumu "Rocket Bean Roastery" , Miera ielā 29., kopā ar mūzikas grupu "BAD HABITS", draugiem un īstu kafiju! 

Arnis Blodons saka: "Motobraukšana vieno kopējā priekā! Cilvēkus apvieno. Tā pat mūzika, tādēļ noslēgumā aicinājām grupu "Bad Habits" spēlēt, jo caur viņu mūziku sajūtam to pašu!"

Kā uzskata Blodons - kafija iet roku rokā ar motociklistiem! Tāpat kvalitatīva un laba mūzika, vērtīgas sarunas un prieks, kas rodas kopā pavadot laiku. Arī šādā noskaņā tika aizvadīts "Latvijas Gada Motocikls 2019" noslēgums.

Nākamais lielais saiets ir "Kurland bike meet", kas norisināsies no 19.07. - 21.07. Ventspilī, Piejūras kempingā! 

Programma

Piektdien:

13:00 - dalībnieku ierašanās. 

19:00 - Rokkoncerti, karaoke, diskotēka. 

Sestdien: 

13:00 paredzēts motociklistu parādes brauciens pa Ventspils ielām. 

13:30 - 15:00 Pasākums ostas promenādē. 

Uzstāsies grupa "Bad Habits". 

18:00 - vakara pasākums Piejūras kempingā. 21:00 - pliko brauciens! 

21:30 - Rokoncerti, karaoke un diskotēka!

Lasīt vairāk...

01.07.2019

FOTO: Paziņots “Latvijas gada motocikls 2019” titula ieguvējs

www.la.lv

FOTO: Paziņots “Latvijas gada motocikls 2019” titula ieguvējs

Ceturtdien, 27. jūnijā, tirdzniecības centrā “Mols” svinīgi par konkursa “Latvijas gada motocikls 2019” uzvarētāju tika pasludināts izcilais ielas spēka motocikls “Ducati Diavel 1260S”, kas balsošanā savāca 1233 punktus.

Otrā vietā ierindojās ceļojumu enduro “BMW F 850 GS Adventure” – 1094, trešajā – tūrisma motocikls ar trijiem riteņiem “Yamaha Niken 2019” – 1028 punkti.

Vēl sešiniekā iekļuva ceļojumu enduro “Triumph Scrambler 1200 XE” – 1008, “KTM 790 Adventure” – 1001, ielas motocikls “Triumph Speed Twin 1200” – 842.

Ielas motociklu vērtējumā uzvarēja “Honda CB 650 R”, piedzīvojumu motociklu – “BMW F 850 GS Adventure”, tūrisma motociklu – “Yamaha Niken 2019”, pilsētas motociklu – “BMW C 400 X”, klasisko motociklu – “Triumph Speed Twin 1200”, tautas balsojumā – “JAWA 660 Vintage”.

Par konkursu un motocikliem šovasar vairākkārt esam jau rakstījuši un turpināsim to darīt visu vasaru.

Atsevišķu rakstu veltīsim arī uzvarētājam “Ducati Diavel 1260S”, kam jau pieskārāmies sezonas ievadrakstā.

Lasīt vairāk...

27.06.2019

Ētikas kodekss

Konkursa „Gada Motocikls”žūrijas dalībnieka

Ētikas Kodekss

 

1. Žūrijas dalībniekam ir jāievēro konkursa nolikums un šis Ētikas kodekss.

2. Ētikas kodekss nosaka žūrijas dalībnieka uzvedības un konkursā pieteikto motociklu vērtēšanas principus, kā arī komunikācijas veidu ar iesaistītajām personām un medijiem.

3. Konkursa žūrijas dalībniekiem ir jābūt nozares profesionāļiem, ekspertiem, moto transporta entuziastiem, jāorientējas moto nozarē, jābūt moto vadītājam, jāprot vadīt motociklu.

4. Žūrijas dalībniekam ir jābūt objektīvam savos vērtējumos un izteikumos.5. Žūrijas dalībniekam ir jāizvairās no iespējamiem interešu konfliktiem.

6. Žūrijas dalībnieka pienākums ir nepieļaut jebkura veida korupciju un par šādiem gadījumiem nekavējoties ziņot konkursa organizatoriem.

7. Žūrijas dalībnieka pienākums ir neizmantot savu žūrijas dalībnieka statusu personīgā labuma gūšanai.

8. Žūrijas dalībnieka pienākums ir izbraukt ar visiem viņa vērtēšanai nodotajiem transporta līdzekļiem.

9. Žūrijas dalībnieka pienākums ir detalizēti iepazīties ar vērtējamā transporta līdzekļa tehniskajiem datiem, ekspluatācijas noteikumiem, tehniskās apkalpošanas datiem, pārdošanas datiem un citu saistīto informāciju.

10. Žūrijas dalībnieka pienākums ir balsot atbilstoši izstrādātajai balsošanas sistēmai, ar ko katru žūrijas dalībnieku iepazīstina konkursa organizatori.

11. Žūrijas dalībniekam ir pienākums saglabāt konfidencialitāti konkursa organizatoru norādītajos jautājumos.

12. Žūrijas dalībnieka pienākums ir popularizēt konkursu „Gada Motocikls”, tai skaitā sociālajos medijos.

13. Žūrijas dalībniekam ir pienākums ievērot Ceļu satiksmes noteikumu prasības un citus Latvijas Republikā spēkā esošos likumus un normatīvos aktus.

14. Žūrijas dalībnieka pienākums ir ievērot viņa rīcībā nodota transporta līdzekļa ekspluatācijas noteikumus.

15. Žūrijas dalībniekam pienākums ir atbildīgi izturēties pret viņa rīcībā nodoto transporta līdzekli un citām materiālajām vērtībām.

16. Katrs Žūrijas dalībnieks ir pats pilnībā atbildīgs par savu rīcību un tās sekām, par visiem potenciālajiem zaudējumiem, kurus viņš var nodarīt konkursa dalībniekiem, piedaloties konkursa pasākumos.

17. Žūrijas dalībniekam ir jāievēro vispārējās pieklājības un ētikas normas savstarpējā saskarsmē un saskarsmē ar citām iesaistītajām personām.

18. Žūrijas dalībniekam ir pienākums nekavējoties mutiski un rakstiski ziņot konkursa organizatoriem par viņam zināmajiem konkursa nolikuma un ētikas kodeksa pārkāpumiem.

Ziņas