2019 Dalībnieki

Skatīt vairāk...

Motociklu parāde – eksperti testē, kurš motocikls tiks atzīts par šā gada varenāko

jauns.lv

Kā īpaši viesi iepazīties ar konkursa gaitu bija uzaicināti aktieru pāris Ieva Florence un Oskars Vīksne. (Foto: Mārtiņš Ziders)

Spītējot lietum un spēcīgam vējam, ar ko šā gada vasara nebūt nav raksturīga, otrdien jau piekto gadu pēc kārtas notika “Latvijas Gada Motocikls 2018” kopējā testu diena. Kā īpaši viesi iepazīties ar konkursa gaitu bija uzaicināti aktieru pāris Ieva Florence un Oskars Vīksne.

Šogad par konkursa dislokācijas vietu bija izvēlēts Jaunmārupes tuvumā esošais golfa klubs. Apkārtnē esošie ceļi atspoguļo visu Latvijas kopainu – sākot ar Rīgas apvedceļa šoseju, blakus piegulošajiem asfalta bedrainiem un līkumainajiem pievadceļiem, kā arī grants un mežu ceļiem.

Un tā jau no deviņiem rītā testiem tika sagatavoti visdažādākie motociklu modeļi.

Patiesi lielu interesi radīja jaunie superkruīzeri Honda GL1800 TOUR DCT tautā saukti par vienkārši Gold Wing un BMW K 1600 Grand America. Šie milzīgie komfortablie tūrisma agregāti, pārblīvēti ar visdažādākajām “ekstrām” un elektronikas brīnumiem, radīja īstu konkurenci savā starpā.

BMW piedāvājuma klāstu bija papildinājis ar diviem enduro klases motocikliem – vidējās klases BMW F 850 GS un pilnīgu jaunumu - BMW G 310 GS, kas par spīti mazajam motoram ir lielisks lauku un grants ceļu braucamrīks.

Patīkams pārsteigums bija leģendārā motociklu ražotāja Triumph ienākšana konkursā. Klasikas turpinātājs divcilindru Triumph Boneville Street Twin apvienojis sevī senās dizaina tradīcijas un mūsdienu iespējas, radot ļoti skaistu un dinamisku braucamo.

Triumph Tiger 800 un Triumph Tiger 1200 ir absolūti moderni un jaudīgi enduro klases motocikli, ar savu īpašo Triumph odziņu - trīscilindru motoru.

Pie enduro klases pieskaitāms arī Latvijā savu vietu izcīnījušā ražotāja Royal Enfield pārstāvis Himalayan, kas pat no pieredzējušiem ceļotājiem saņēma uzslavas vārdus. Īpašu atzinību saņēma arī konkursa jaunpienācējs, bet ļoti atpazīstamais Ducati ar savu Scrambler 1100 Sport.

Dinamiskais V-Twin motors un nostrādātais dizains nevarēja atstāt vienaldzīgus jaudīgu braucamo piekritējus.
Gluži līdzvērtīgus aplausus saņēma arī 107kw jaudīgais Honda CB1000R, nostrādāts visos sīkumos. Konkurss nebūtu pilnvērtīgs bez Harley Davidson klātbūtnes.

Šogad HD piedāvāja jauno  Softail Fat Boy versiju – īstenu, dinamisku un jaudīgu braucamo, labākajās HD tradīcijās. Mazais Husqvarna Vitpilen 400 uzrunā ar vienkāršību un uzticamu kvalitāti, savukārt Mash Scrambler 400 Custom atradīs fanus pilsētu ielās.

Dažus modeļus kas ir pieteikti konkursam, bet nepiedalījās kopējā testu dienā žūrija vērtēs individuālā kārtā.

Motociklu modeļi tiks vērtēti 8 parametros, piešķirot no mīnuss 5 līdz plus 5 punktiem katrā pozīcijā:

1. Dizains – motocikla dizains, izgatavotāja apstrādes kvalitāte, uzrunājošais faktors vai X faktors;
2. Dzinējs – parametri, atbilstība mērķauditorijai, jaudas parametri;
3. Bremzes - darbība un spēja atbilstoši segmentam;
4. Ritošā daļa – amortizatori, multifunkcionalitāte, piekares darbība slodzes laikā;
5. Ergonomika – vadītāja izvietojums brauciena laikā, atbilstība motocikla mērķim - sports, izklaide vai ceļošana;
6. Tehnoloģijas – aprīkojuma iespējas, daudzveidība un moderno tehnoloģiju klāsts;
7. Iekāres faktors – vai vēlos šo motociklu tieši sev?
8. Cena – maksas atbilstība motocikla tehnoloģijām.  

Konkurss Latvijas Gada Motocikls noslēgsies 6. jūlijā.

26.06.2018

Jaunumi 2019. gada konkursa Latvijas Gada Motocikls konkursā

Lai apzinātu un veicinātu Latvijas motopasaules aktivitātes, informētu klientus un pievērstu uzmanību motociklam kā transporta, atpūtas, sporta un izklaides objektam, SIA „Grafikas” rīko pasākumu „Latvijas Gada Motocikls 2019”, kas notiks  sesto reizi (www.gadamotocikls.lv;  facebook: gada motocikls; twitter: gadamotocikls).

Lai nodrošinātu informācijas pieejamību un kvalificētu motobraucēju klātbūtni, darbosies profesionāla  žūrija, kuras mērķis ir ne tikai dot profesionālu ieskatu 2019.gada motosezonas jaunumos, bet arī informēt Latvijas motosabiedrību, interesentus par jaunumiem Latvijas moto tirgū.

Žūrijas balsojums notiek divos etapos – izvērtējot katra motocikla tehniskās īpašības (vadāmība, bremžu sistēma, dinamika utt.) un attiecīgi sniedzot savu vērtējumu skalā no -5 lidz +5, kā arī veicot tiešo balsojumu – sarindojot katras nominācijas motociklus izvēlētajā secībā.

Pieteikto motociklu apakškategorija var tik izveidota, ja konkursā ir pieteikti vismaz 3 pretendenti attiecīgajā apakskategorijā.

2019.gada sezonas nominācijas konkursā “Latvijas gada motocikls 2019” notiks pēc jauna principa. 1. vieta tiek piešķirta atsevišķi piecās kategorijās:

1. Ielas motocikli
2. Piedzīvojumu/enduro motocikli (Adventure)
3. Ceļojumu, tūrisma motocikli
4. Urban bike (ldz 500cc)
5. Klasika

Tas tiek darīts, lai izceltu maksimāli daudz motociklu dažādās kategorijās. Atsevišķi tiek veidots tautas balsojums internetā un tiek piešķirta atsevišķa balva:

6.Tautas balsojums
Apkopojot žūrijas balsojuma rezultātus un tautas balsojuma rezultātus tiek piešķirta galvenā ceļojošā balva:

7.Latvijas gada motocikls Grand Prix 2019

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, netiks piešķirta 2. un 3. vieta balsojumā par galveno balvu.
Papildus iepriekš minētajām balvām tiek veidotas papildus balvas divu līdzīgu motociklu dueļa uzvarētājiem. Šogad sacensībā viens pret vienu iesaistās šadi motociklu pāri:

1.Adventure duelis
KTM 790 Adventure -VS- BMW F 850 GS Adventure

2.Motorolleru duelis
Honda Forza 300 ABS -VS- BMW C400 X

3.Powerbike duelis
Ducati Diavel 1260S -VS- Harley Davidson FXDR 114

4.Klasikas duelis
Royal Enfield Interceptor 650 -VS- JAWA 660 Vintage

5.3 pret 3 duelis
Yamaha Niken 2019 -VS- CanAm Ryker Rally 900

6.Scrambler duelis.
SWM ACE OF SPADES 125 -VS- Mash Falcone Red 125

7.Sporta motociklu duelis
Honda CRF 450L -VS- SWM RS300R

Konkursa organizatori patur sev tiesības izveidot ari citas apbalvošanas apakškategorijas un nominācijas, atkarībā no konkursam pieteikto motociklu klāsta un veida.

Lasīt vairāk...

30.04.2019

Ētikas kodekss

Konkursa „Gada Motocikls”žūrijas dalībnieka

Ētikas Kodekss

 

1. Žūrijas dalībniekam ir jāievēro konkursa nolikums un šis Ētikas kodekss.

2. Ētikas kodekss nosaka žūrijas dalībnieka uzvedības un konkursā pieteikto motociklu vērtēšanas principus, kā arī komunikācijas veidu ar iesaistītajām personām un medijiem.

3. Konkursa žūrijas dalībniekiem ir jābūt nozares profesionāļiem, ekspertiem, moto transporta entuziastiem, jāorientējas moto nozarē, jābūt moto vadītājam, jāprot vadīt motociklu.

4. Žūrijas dalībniekam ir jābūt objektīvam savos vērtējumos un izteikumos.5. Žūrijas dalībniekam ir jāizvairās no iespējamiem interešu konfliktiem.

6. Žūrijas dalībnieka pienākums ir nepieļaut jebkura veida korupciju un par šādiem gadījumiem nekavējoties ziņot konkursa organizatoriem.

7. Žūrijas dalībnieka pienākums ir neizmantot savu žūrijas dalībnieka statusu personīgā labuma gūšanai.

8. Žūrijas dalībnieka pienākums ir izbraukt ar visiem viņa vērtēšanai nodotajiem transporta līdzekļiem.

9. Žūrijas dalībnieka pienākums ir detalizēti iepazīties ar vērtējamā transporta līdzekļa tehniskajiem datiem, ekspluatācijas noteikumiem, tehniskās apkalpošanas datiem, pārdošanas datiem un citu saistīto informāciju.

10. Žūrijas dalībnieka pienākums ir balsot atbilstoši izstrādātajai balsošanas sistēmai, ar ko katru žūrijas dalībnieku iepazīstina konkursa organizatori.

11. Žūrijas dalībniekam ir pienākums saglabāt konfidencialitāti konkursa organizatoru norādītajos jautājumos.

12. Žūrijas dalībnieka pienākums ir popularizēt konkursu „Gada Motocikls”, tai skaitā sociālajos medijos.

13. Žūrijas dalībniekam ir pienākums ievērot Ceļu satiksmes noteikumu prasības un citus Latvijas Republikā spēkā esošos likumus un normatīvos aktus.

14. Žūrijas dalībnieka pienākums ir ievērot viņa rīcībā nodota transporta līdzekļa ekspluatācijas noteikumus.

15. Žūrijas dalībniekam pienākums ir atbildīgi izturēties pret viņa rīcībā nodoto transporta līdzekli un citām materiālajām vērtībām.

16. Katrs Žūrijas dalībnieks ir pats pilnībā atbildīgs par savu rīcību un tās sekām, par visiem potenciālajiem zaudējumiem, kurus viņš var nodarīt konkursa dalībniekiem, piedaloties konkursa pasākumos.

17. Žūrijas dalībniekam ir jāievēro vispārējās pieklājības un ētikas normas savstarpējā saskarsmē un saskarsmē ar citām iesaistītajām personām.

18. Žūrijas dalībniekam ir pienākums nekavējoties mutiski un rakstiski ziņot konkursa organizatoriem par viņam zināmajiem konkursa nolikuma un ētikas kodeksa pārkāpumiem.

Ziņas