
“Triumph Scrambler 1200 XE” – patiešām jaunums Latvijas motociklu tirgū. Skramblera tipa motocikls, kuri pēdējos gados ir modē un populāri. Tie mēdz būt dažādi un visādas jaudas, lielākoties gan domāti pilsētai un piepilsētai. Bet ir arī šādi – kā jaunais no triumfa apcirkņiem, kas jau stipri velk uz smagā ceļojumu, bezceļa enduro pusi.
Patiesībā, ja šo apkārtu ar bagāžas kastēm un priekšā uzliktu stiklu, enduro kas enduro, tikai benzīna bāka pamaza (16 litri) – grūti būs tālos braucienos. Prātīgi braucot, gan degvielas patēriņš tikai nedaudz virs pieciem litriem uz simts kilometriem, tā kā tomēr līdz 300 kilometriem aizvilkt var. Patiesība arī tā, ka līdzīgi, kā tas ir ar automobiļiem, atšķirības starp motociklu tipiem bieži ir izplūdušas.
Tāpat ražotājs bieži atstāj īpašniekam iespēju pašam pārveidot un piekomplektēt motociklu savām vajadzībām. Neesmu inženieris, bet arī “Triumph Scrambler 1200 XE” no skata izskatās “papliks”, līdz ar ko mehāniķim – entuziastam – iespējams radoši izpausties. Ir motocikli – kaut vai tie paši triumfa enduro, kuri ir konstruktīvi tik pilnīgi, ka, manuprāt, pārtaisot vai liekot ko klāt, var tikai sabojāt.
Bet nu paliksim pie “Triumph Scrambler 1200 XE” kā konkursa “Latvijas Gada motocikls” viena no kandidātiem.
Domāts īstiem vīriem
Man ar šo motociklu bija iespēja izbraukt pa maršrutu Rīga – Liepāja – Pāvilosta – Kuldīga – Irlava – Džūkste – Rīga. 700 kilometri pa dažāda lieluma un kvalitātes asfalta un zemes ceļiem.
Protams, ne absolūts triumfs starp visiem motocikliem, ar kuriem esmu braucis šādos apstākļos, bet tiešām ļoti labi. Arī pats ražotājs neslēpj, ka šis motocikls domāts asfaltam, gruntij, smiltij un dubļiem. Neraugoties uz savu augstumu, labi tur uz asfalta, un šis augstums nodrošina arī labu amortizāciju un caurgājamību bezceļos.
Es gan ar bezceļiem īpaši neaizrāvos, jo diemžēl mans 174 centimetru augums īsti neļauj izpausties – tikai ar pirkstgaliem aizsniedzu zemi, kas nozīmē, ka vajag vai nu lielāku meistarību vai lielāku augumu. Arī tirgotāju pārstāvis Arnis Blodons norāda, ka šis motocikls domāts vidēja un gara auguma cilvēkiem. Tādiem kā es un īsākiem labāk vajadzētu izvēlēties šī motocikla vienkāršāko variantu XC, kas ir dažus centimetrus zemāks.
Bet visādi citādi pa vispārējas nozīmes ceļiem braukt prieks un bauda. Moderns, 90 zirgspēku 1200 kubikcentimetru šķidrumdzeses divcilindru dzinējs ļauj daudz nedomāt par ātrumu pārslēgšanu un kādu arī izlaist. Nevibrē un lieliski ne tikai velk, bet arī skan.
Ripo jauki
No braukšanas viedokļa ideāls priekšējās riepas izmērs – 21 collas, kartera aizsargs. Izskatīgs, skramblera stilam atbilstošs un augsti nolikts izpūtējs – te gan inženieriem jāpadomā,ka pasargāt labo kāju, jo caur pašreizējo aizsargu liels jūt izpūtēja karstumu, īpaši stāvot krustojumos, kad kreisai kājai jābūt uz ātruma pārslēga, bet labā ir pie zemes un izstieptā veidā skaras klāt izpūtēja sargam – vismaz mana izmēra vīrietim. Ērts sēdeklis. Saprotamas un ērtas podziņas uz stūres. Seši elektroniski regulējami braukšanas režīmi un cita elektronika, kas piederas pie šo laiku šīs klases motocikliem. Lieliskas bremzes. ABS un kruīzkontrole. Ērta un pārskatāma rādītāju ciparnīca, kuru var saslēgt ar mobilo telefonu.
Rudenī būšot iespēja šajā ciparnīcā dabūt iekšā arī navigācijas sistēmu – pie tā tagad inženieri strādājot. LED gaismas. Augsta detaļu kvalitāte. Bezatslēgas iedarbināšana. Tas gan izbojātu skramblera stilu, bet gribētos priekšējo stiklu: braucot ātri un taisni sēžot, milzīgs pretvējš.
Angļu stilā
Izskats sportisks un harizmātisks ar akcentu uz retro, piemēram, degvielas bākas dizains. Liela uzmanība pievērsta detaļām. Tāds kā angļu minimālisms, bet spilgts, piemēram, konkrētajam testējamajam motociklam zila bāka un zelta krāsas priekšējā dakša. Neapšaubāmi oriģināls motocikls.
“Ideāls stila un praktiskuma apvienojums Latvijas ceļiem un attālumiem,” mans saka triumfu tirgotāju mūsu valstī SIA “SDK pārstāvis Arnis Blodons. Grūti nepiekrist. Tikai priekšējo stiklu gan uzliktu, ja pirktu. Cena: 14 900 eiro. Normāla šādas klases un jaudas motocikliem.
02.06.2019
Lai apzinātu un veicinātu Latvijas motopasaules aktivitātes, informētu klientus un pievērstu uzmanību motociklam kā transporta, atpūtas, sporta un izklaides veidam, arī šogad tiek rīkots pasākums "Latvijas Gada motocikls 2026”.
Pasākums notiek jau no 2014.gada un, ņemot vērā C19 notikumus un ierobežojumus, šogad pasākums risinās jau 11 reizi. Kandidātu izstāde notiek no 20.aprīļa līdz 30.aprīlim i/c “Akropole Rīga” telpās. 14. maijā gaidāmi kopēji žūrijas testi BKSB ar apbalvošanas ceremoniju jūnijā.
Kā norāda organizatori, “Latvijas Gada motocikls 2026” konkursa pamatjēga ir iepazīstināt motointeresentus ar Latvijas tirgū pieejamajiem motociklu modeļiem, to īpašībām. "Šis uzstādījums nemainās. Šogad konkursā piedalās gandrīz 40 kandidāti uz titulu no dažādiem pasaules ražotājiem. Un ir brīdis, kad pasākums sāk dzīvot pats savu dzīvi un tā organizatoriem ir tikai jāpieskata, lai tas neaiziet “neceļos"," saka pasākuma idejas autors Arnis Blodons.
“Latvijas Gada motocikls 2026” tehniskais direktors Oskars Irbītis norāda: “Rietumu pasaulē motobraukšana kļūst aizvien populārāka, arī pie mums Latvijā, tāpēc palielinās pieprasījums pēc mazākas kubatūras motocikliem, ar kuriem var braukt arī jaunieši. Šogad pievērsīsim īpašu uzmanību drošības inovāciju klāstam motocikla aprīkojumā un vētīsim šo sistēmu darbībā ar pastiprinātu uzmanību. Lielākā daļa motobraucēju ne visai labi pārzin drošības sistēmu pareizu izmantošanu, kura pasargā braucēju no kļūmēm un bēdīga iznākuma, ja gadās CSN.”
Fināla pasākumā tiks pasniegta ceļojošā balva, kuru darinājis Latvijas izcilākais juveliermākslinieks Oļegs Auzers.
“Latvijas Gada motocikls 2026”kandidāti:
1 Aprilia Touno 457
2 Benda Dark flag 500
3 Benda LFC700 PRO
4 Benda Napoleon bob 250
5 BMW F 450 GS
6 BMW R 12 G/S
7 BMW R 1300 R
8 BMW R 1300 RT
9 Ducati Desmo 450 MX
10 Ducati Panigale V2
11 Ducati X diavel V4
12 HONDA CB750 HORNET E-Clutch
13 HONDA XL750 TRANSALP E-Clutch
14 JAWA 42 FJ
15 Kawasaki KLE 500D
16 Morbidelli T125
17 Morbidelli T502X
18 Moto Morini Alltrhike 450 HQ White
19 Moto Morini X-Cape 1200 Energy Red
20 MP Korado Supermaxi EFI
21 MV Agusts Brutale 800
22 QJ MOTOR FORT 4.0
23 QJ MOTOR SRT 900 SX
24 QJ MOTOR SRV 600 V
25 Qjmotor COV 125X
26 Qjmotor SRV 125
27 Qjmotor SRV 600V
28 Qjmotor SVT 650 V2
29 Rieju Aventura 125
30 Rieju Aventura Rally 307
31 Rieju MR Pro 125
32 Rieju NKD 125 R
33 Rieju Xplora 557 S
34 Rieju Xplora 707 X
35 Royal Enfield Alloy TG 350 Side Car
36 Suzuki DL800 DE
37 Suzuki DR-Z4SM
38 Suzuki GSX-S8R
39 Triumph Daytona 660
40 Triumph Scrambler 400 XC
41 Triumph Trdent 800
42 Vespa GTS 125 Super Sport
43 Voge DS800X Rally
44 Voge DS900X
Vietnē www.gadamotocikls.lv katram ir iespēja nobalsot par savu favorītu.
21.04.2026

19.04.2026
Lai apzinātu un veicinātu Latvijas motopasaules aktivitātes, informētu klientus un pievērstu uzmanību motociklam kā transporta, atpūtas, sporta un izklaides veidam, tiek rīkots pasākums „Latvijas Gada motocikls 2026”. Tas notiek jau no 2014.gada un , ņemot vērā C19 notikumus un ierobežojumus, tad 2026.gadā, pasākums risināsies 11 reizi. Kandidātu izstāde notiek no 20.aprīļa līdz 30.aprīlim i/c “Akropole Rīga” telpās. Būs kopēji žūrijas testi BKSB 14. maijā ar apbalvošanas ceremoniju jūnijā.
“Latvijas Gada motocikls 2026” konkursa pamatjēga ir iepazīstināt motointeresentus ar Latvijas tirgū pieejamajiem motociklu modeļiem, to īpašībām. Šis uzstādījums nemainās. Šogad konkursā piedalās gandrīz 40 kandidāti uz titulu no dažādiem pasaules ražotājiem. Un ir brīdis, kad pasākums sāk dzīvot pats savu dzīvi un tā organizatoriem ir tikai jāpieskata, lai tas neaiziet “neceļos”.”tā pasākuma idejas autora Arnis Blodons.
“Latvijas Gada motocikls 2026” tehniskais direktors Oskars Irbītis: “Rietumu pasaulē motobraukšana kļūst aizvien populārāka, arī pie mums Latvijā, tāpēc palielinās pieprasījums pēc mazākas kubatūras motocikliem, ar kuriem var braukt arī jaunieši. Šogad pievērsīsim īpašu uzmanību drošības inovāciju klāstam motocikla aprīkojumā un vētīsim šo sistēmu darbībā ar pastiprinātu uzmanību. Lielākā daļa motobraucēju ne visai labi pārzin drošības sistēmu pareizu izmantošanu, kura pasargā braucēju no kļūmēm un bēdīga iznākuma, ja gadās CSN.”
Fināla pasākumā tiks pasniegta ceļojošā balva, kuru darinājis Latvijas izcilākais juveliermākslinieks Oļegs Auzers.
Vietnē www.gadamotocikls.lv ir pieejama informācija par žūrijas sastāvu, konkursa nolikumu un iespēja katram no Latvijas moto entuziastiem nobalsot TAUTAS BALSOJUMĀ, kurš startēs ar motosezonas atklāšanu(www.gadamotocikls.lv vai FB “Gada Motocikls”), par savu favorītu.
Vairāk info: www.gadamotocikls.lv; facebook: gada motocikls; X: gadamotocikls.
Konkursā “Latvijas Gada motocikls 2026” žūrijas dalībniekiem ir obligāti saistošs konkursa Nolikums, kur atrunāta konkursa tehniskā norise un vērtēšanas kritēriji, kā arī Ētikas kodekss. Šajos normatīvajos dokumentos ietvertajam jāsekmē konkursa organizatoriskā izdošanās un jānodrošina iespējami godīga jeb mazāk subjektīva vērtēšana. Par Nolikuma un Ētikas kodeksa klaju neievērošanu jebkurš žūrijas loceklis var tikt atskaitīts no līdzdalības konkursā.
Pasākuma organizators ir SIA “Grafikas”.
“Latvijas Gada motocikls 2025” tehniskais direktors
Oskars Irbīts.
tālr.+37129238017
e-pasts: gadamotocikls@gmail.com
19.04.2026
14.03.2026